Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Łódzkie nowe osiedla - dobra architektura, nowoczesne rozwiązania
(2012-03-12)
schindler.jpg

Łódzkie nowe osiedla  - dobra architektura, nowoczesne rozwiązania

W Łodzi buduje się coraz więcej. Oprócz biurowców i hoteli powstają także nowe, ciekawe osiedla mieszkaniowe. Szukający nowego lokum mają w czym wybierać.

Osiedle Majowe to nowe osiedle powstające w zielonej dzielnicy Zarzewie. Przy ulicy Przybyszewskiego zbudowany zostanie kompleks sześciu budynków o łącznej powierzchni użytkowej 17 800 mkw. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, zakończenie pierwszej fazy prac planowane jest na IV kwartał 2012 roku. Mieszkańcy zainteresowani tą lokalizacją, będą mogli wybierać z 306 nowoczesnych mieszkań z 312 miejscami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie osiedla oraz w podziemnych kondygnacjach. Autorami projektu architektonicznego są Tomasz Głażewski oraz Michał Gola z łódzkiej pracowni projektowej 4Design.

Architekci zaprojektowali budynki, w których tradycyjna forma architektoniczna łączy się z nowoczesnymi elementami wykończenia. Poszczególne kondygnacje w budynkach połączą nowoczesne, cichobieżne windy marki Schindler (6 sztuk). Wszystkie budynki posiadają drzwi antywłamaniowe oraz monitoring. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni także oświetlenie sterowane czujnikami ruchu oraz rolety zewnętrzne zamontowane we wszystkich oknach mieszkań znajdujących się na parterze.

Inną ciekawą inwestycją jest osiedle Barciński Park. Na terenach przyległych do byłej XIX-wiecznej fabryki wyrobów wełnianych powstaje nowoczesna dzielnica loftów i apartamentów. Zaletą jest położenie inwestycji w pobliżu słynnej ulicy Piotrowskiej – centrum kulturalnego Łodzi. Osiedle jest połączeniem najnowszych trendów w budownictwie z zabytkową, pofabryczną zabudową. Wysoki standard elementów wykończenia i wyjątkowa dbałość o otoczenie budynków to to, co wyróżnia tę inwestycję wśród wielu innych. We wszystkich budynkach mieszkańcom służyć będą windy osobowe marki Schindler. Zamontowanych zostanie aż 20 wysokiej klasy i cichobieżnych dźwigów osobowych.

Kolejne osiedle w budowie, zlokalizowane jest w okolicach ulicy Piotrkowskiej. To osiedle Centrum II przy ulicy Tymienieckiego. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2010 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w grudniu tego roku. Całe osiedle do 255 mieszkań w budynkach trzy- i pięciokondygnacyjnych. Dostępne lokale będę miały od 29 do 67 metrów kwadratowych. Co ciekawe, mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było połączyć je w większe apartamenty. Komunikację pomiędzy piętrami ułatwi mieszkańcom 9 szybkobieżnych dźwigów osobowych firmy Schindler. Bloki zostały wkomponowane w rosnące od lat stare drzewa, dzięki czemu całe osiedle zachowało parkowy charakter.

To tylko kilka z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie w Łodzi. W mieście powstają liczne projekty, zatem wszyscy chcący zamieszkać w naszym legendarnym, filmowo-postindustrialnym mieście znajdą dla siebie ciekawą ofertę.

Kontakt dla mediów:
CorePR
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl