Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Ostatni dzwonek dla młodych architektów
(2012-04-05)
schindler.jpg


Ostatni dzwonek dla młodych architektów


Już tylko 4 tygodnie zostały do końca przyjmowania zgłoszeń w konkursie „Schindler Award 2012” organizowanym przez firmę Schindler w Szwajcarii. Pod koniec ubiegłego roku studenci ostatniego roku wszystkich uczelni architektonicznych w Polsce otrzymali zaproszenia do udziału w tym konkursie.

Myślą przewodnią tegorocznej odsłony konkursu jest „Dostępność dla wszystkich”, czyli filozofia projektowania cechująca się wyjątkowym charakterem i mająca na celu stworzenie przestrzeni bez barier, dostępnej dla każdego mieszkańca bez względu na wiek, status czy sprawność fizyczną.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaproponować nowy plan organizacji przestrzeni publicznej fragmentu jednej z dzielnic Berna (Schützenmatt), aby zwiększyć wykorzystanie terenu i zagęszczenie zabudowy w wytyczonym obrębie z uwzględnieniem wszystkich istniejących instytucji społecznych. Istotnym celem jest uzyskanie poprawy ogólnej jakości i dostępności przestrzeni publicznej.

Jak informuje Andrzej Stawniak, prezes Schindler Polska, do tej pory do udziału w konkursie zgłosiło się 196 uczestników z naszego kraju. - To najlepsza frekwencja Polaków w historii konkursu - dodaje. Szczegóły dot. konkursu oraz zgłoszeń znajdują się na stronie www.schindleraward.com. Tam też dostępne będą prezentacje projektów. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 7  grudnia 2012 roku.

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: 5 000, 3 000, 2 000 oraz dwie po 1 000 euro.  Trafią one do autorów pięciu wyróżnionych projektów. Nagrodę otrzymają także  trzy najlepsze uczelnie, jeżeli zgłosi się z nich ponad 12 studentów. Tu suma nagród wynosi 50 000 euro.

Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl         
 
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl