Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Poznański City Center rośnie w siłę
(2012-09-14)
schindler.jpg

 

Poznański City Center rośnie w siłę

Poznań już wkrótce zyska nowe handlowo-usługowe centrum miasta. Po inwestycjach związanych z organizacją Euro 2012 wciąż powstają kolejne obiekty. Tuż obok nowoczesnego dworca kolejowego wyrasta olbrzymi kompleks obejmujący część biurową, parking oraz galerię handlową Poznań City Center. Ponadto zmodernizowany zostanie węzeł komunikacyjny w pobliżu inwestycji.
 
Najbliższe okolice dworca PKP w Poznaniu już wkrótce staną się wizytówką i prawdziwym centrum miejskim. Inwestycję przygotowywano od 2007 roku, a jej budowa pochłonie łączną kwotę ok. 170 milionów euro. Tuż przed Euro 2012 oddano do użytku I etap budowy obejmujący nowy dworzec PKP. Etap II, czyli galeria handlowa, parking oraz nowy węzeł komunikacyjny, zostanie ukończony w IV kwartale 2013 roku.

Autorami projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu są: znana, międzynarodowa firma  Bose International Planning and Architecture oraz poznańska pracownia architektoniczna Pentagram Architekci. Dzięki zagranicznemu inwestorowi, spółce TriGranit Development Corporation w budowie Poznań City Center zostaną wykorzystane rozwiązania znane z Budapesztu i Lublany. W tych właśnie miastach konsorcjum realizowało podobne inwestycje, mające na celu przekształcenie dworców kolejowych w nowoczesne ośrodki komunikacji i handlu.

Obecnie na placu budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego trwają zaawansowane prace przy wznoszeniu obiektu galerii handlowej i budowie trzypoziomowego parkingu na 1500 aut. Do końca roku planowany jest stan surowy otwarty centrum handlowego. Gotowy jest już w stanie surowym otwartym budynek nowego dworca PKS, który mieści 19 stanowisk. W listopadzie powinny rozpocząć się prace związane z budową nowego układu komunikacyjnego wokół ZCK.

Poznań City Center na powierzchni 60 tys. m kw.  pomieści ok. 250 sklepów oraz dwa ogródki restauracyjne – food courty. Około 70 procent powierzchni handlowej galerii jest już wynajęta. W centrum swoje sklepy otworzą najbardziej znane i cenione marki, między innymi H&M, Reserved, Top Shop, Toys’R’Us, Piotr i Paweł, Cubus, Rossmann, Douglas, Benetton, Puma oraz Nordsee, a także wchodząca do Poznania izraelska sieć kawiarni Aroma Espresso Bar.

Nowoczesna, opływowa, ażurowa  bryła Poznań City Center zostanie wykonana z najlepszej jakości materiałów, zgodnie z europejskimi trendami. O komunikację klientów wewnątrz galerii handlowej zadba szwajcarska firma Schindler, która w City Center zamontuje 22 biegi schodów ruchomych, 2 biegi chodników oraz 18 dźwigów. Schindler znany z nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań zamontuje urządzenia najwyższej klasy oraz odznaczające się najlepszym designem.***
Schindler Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu szwajcarskiego Schindler, z którego urządzeń dziennie korzysta przeszło miliard ludzi na całym świecie. Na polskim rynku Spółka obecna jest od 1914 roku. Jest liderem w produkcji wind, schodów i chodników ruchomych. Produkty Schindlera wykorzystywane są w kluczowych projektach infrastrukturalnych, biurowcach oraz osiedlach mieszkaniowych na terenie całego kraju. Urządzenia marki Schindler charakteryzują się niezawodnością, trwałością oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.
 
Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl         
 
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl