Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Sukces jesiennej edycji targów budowlanych SIBEX
(2012-09-22)

sibexjesien - logo.jpg

 

128 wystawców, 4500 zwiedzających, seminaria, pokazy, porady ekspertów – to bilans drugiej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień, która odbyła się w dniach 15 – 16 września 2012 r. w Expo Silesia w Sosnowcu.

 W czasie tegorocznych targów na stoiskach wystawców dominowały oferty z zakresu systemów grzewczych i instalacyjnych – szczególnie w kontekście przygotowania naszych domów na zimę, stolarki, pokryć dachowych, aranżacji wnętrz, ogrodzeń, rynku mieszkaniowego oraz renowacji. Nie zabrakło również produktów ekskluzywnych: ręcznie malowanych kafelek czy bogatej oferty kamienia ozdobnego.

Targi miały również charakter poradnikowy. Wydawnictwo Publikator przygotowało dla zwiedzających bezpłatne konsultacje architektów wnętrz w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także seminarium, którego uczestnicy mieli okazję obejrzeć liczne projekty nowoczesnych łazienek oraz różne oblicza wnętrz mieszkalnych.

Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy było organizatorem seminarium Śląska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy w Budownictwie, którego prelegenci skupili się m. in. na nowelizacji prawa budowlanego, pracy na wysokościach i zagrożeniami z tym związanymi oraz bezpieczeństwie pracy podczas montażu systemów kominowych. Oprócz tego na stoisku Stowarzyszenia można było zasięgnąć porad fachowców.

Atrakcje przygotowało także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. W ramach praktycznej strefy pokazowej prezentowano układanie parkietów, został także zorganizowany konkurs rzutu klepką z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Już po raz drugi targom SIBEX Jesień towarzyszył Salon Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO pod patronatem księdza Grzegorza Kaszaka, biskupa Diecezji Sosnowieckiej. Jego tematyka przyciągnęła do Expo Silesia liczne grono fachowców, administratorów obiektów zabytkowych i sakralnych z regionu Śląska i Zagłębia.

Targową ofertę uzupełnili producenci bram, rolet i ogrodzeń zgrupowani w części pod nazwą Salon BRAMexpo.

Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnych wystawach o tej samej tematyce. Targi Budowlane SIBEX oraz Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR odbędą się w dniach 22 – 24 lutego 2013 r., tradycyjne w Expo Silesia w Sosnowcu. Szczegóły wkrótce na stronach: www.sibex.pl, www.silesiainterior.pl
 

architekci_rgb1.png


Patronem Medialnym Targów