Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Atrium Felicity rośnie w Lublinie
(2013-01-18)

schindler.jpg


Atrium Felicity rośnie w Lublinie

Lublin już wkrótce wzbogaci się o długo oczekiwaną, nową galerię handlową - Atrium Felicity. Przy al. Witosa oraz ul. Grygowej powstaje największa w mieście, dwukondygnacyjna inwestycja, która pomieści 135 lokali handlowych oraz punkty gastronomiczne i usługowe. Centrum zostanie ukończone do końca 2013 roku. 

Atrium Felicity powstaje we wschodniej części Lublina, u zbiegu alei Witosa i ulicy Grygowej. Generalnym wykonawcą galerii jest firma Strabag Sp. z o.o. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 135 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano parking naziemny oraz podziemny, który będzie oferował około 3100 miejsc. Na terenie inwestycji wmurowano już kamień węgielny, a wszystkie prace mają zostać ukończone w czwartym kwartale 2013 roku.

Galeria handlowa sieci Atrium została zaplanowana jako dwukondygnacyjny, nowoczesny i energooszczędny budynek. Jej budowa kosztować będzie 128 mln euro. W całości została już zrealizowana infrastruktura drogowa wokół inwestycji.

Komunikację wewnątrz centrum zapewni firma Schindler Polska, która zamontuje w Atrium Felicity nowoczesne i zaawansowane technologicznie windy oraz schody ruchome. Na terenie obiektu działać będzie w sumie dziesięć dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta.

Atrium Felicity ma stać się największym centrum handlowo-usługowym regionu. Poziom komercjalizacji, z uwzględnieniem listu intencyjnego podpisanego z Media Saturn, wynosi prawie 80%. Mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z bogatej oferty takich marek, jak m.in.: Zara, Reserved, House, H&M, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Mohito, Home&You, Gino Rossi, Carry, Cubus, CCC, Intersport, Smyk Megastore, Rossmann, Sephora czy Super-Pharm. W galerii działać będzie także znana sieć klubów fitness oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Atrium Felicity przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i z pewnością przyczyni się do gospodarczego rozwoju Lublina. Nowoczesna i świetnie wyposażona galeria handlowa wraz z zupełnie nowym węzłem komunikacyjnym odświeży wizerunek miasta i może szybko stać się jednym z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w regionie.

***
Schindler Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu szwajcarskiego Schindler, z którego urządzeń dziennie korzysta przeszło miliard ludzi na całym świecie. Spółka na polskim rynku działa od 1928 roku, jest liderem w produkcji wind, schodów i chodników ruchomych. Produkty Schindlera wykorzystywane są w kluczowych projektach infrastrukturalnych, biurowcach oraz osiedlach mieszkaniowych na terenie całego kraju. Urządzenia marki Schindler charakteryzują się niezawodnością, trwałością oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.


Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl         
 
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl