Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Najpopularniejsze kabiny prysznicowe tego sezonu
(2014-03-20)

Każdy z nas chciałby, aby jego łazienka była pomieszczeniem nie tylko praktycznym i funkcjonalnym, ale także estetycznie się prezentującym. Dlatego też tak ważne jest, aby zadbać o wszystkie elementy jej wystroju, z armaturą włącznie.

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej może jednak nastręczać nieco trudności. Powoduje je naprawdę szeroka gama dostępnych na rynku produktów, które różnią się od siebie zarówno wielkością, kształtem czy rodzajem wykończenia, jak i ceną. O ile właściwości prysznica związane z jego wyglądem zależeć będą tylko i wyłącznie od naszych upodobań, o tyle jednak w kwestii ceny nie powinniśmy ulegać zbytnim pokusom. Bardzo tanie kabiny prysznicowe z reguły psują się znacznie szybciej i częściej niż te pochodzące od renomowanego producenta, dlatego nie dajmy się skusić wizji – pozornej ostatecznie – oszczędności.

Dane internetowej porównywarki cen Skąpiec.pl wskazują, że najpopularniejsze wśród polskich konsumentów są obecnie trzy rodzime marki specjalizujące się w produkcji armatury prysznicowej – są nimi Sanplast, Cersanit i Koło. Tuż za nimi plasują się z kolei produkty czeskiej firmy Ravak i niemieckiego Huppe.Lp.


Produkt


Ilość odsłon


1Kabiny prysznicowe Sanplast17.33%2Kabiny prysznicowe Cersanit14.33%3Kabiny prysznicowe Koło14.02%4Kabiny prysznicowe Ravak9%5Kabiny prysznicowe Huppe5%


Poniżej prezentujemy po przykładzie modeli kabin prysznicowych najpopularniejszych producentów tego roku:

Sanplast KN/EKOPLUS-80 to rozwiązanie dla osób o mniejszych wymaganiach. Kwadratowa kabina narożna z tworzywa sztucznego – polistyrenu. Wyposażona została w przesuwne drzwi i specjalne profile, które niwelują wpływ krzywizny ścian na ułożenie zabudowy. Jej zakup wyniesie nas mniej niż 300 złotych.

Cersanit SELVA 90x90 został z kolei wykonany z matowego szkła i chromowanych elementów. Jest kabiną narożną o półokrągłym kształcie i zapłacimy za nią nieco więcej niż za wcześniej omawiany produkt – około 580 złotych.

Koło GEO6 90 charakteryzuje się podobnym kształtem co wcześniej omawiany model kabiny. Odróżnia go zaś inny rodzaj szkła (w tym przypadku przezroczyste) i cena, oscylująca w granicach 460 złotych. Jej nienarzucający się design sprawdzi się praktycznie w każdej łazience.

Ravak Brillant Bsdps 100x80. Nowoczesna kabina prysznicowa czeskiego producenta to prawdziwa gratka dla fanów minimalistycznych rozwiązań. Prysznic składa z dwóch tafli transparentnego szkła i został wyposażony w uchylne drzwi. Niestety, za za taki design będziemy zmuszeni niemało zapłacić – zakup samych elementów szklanych kabiny wyniesie nas około 1600 złotych.

Huppe Ena B 90 to kolejna kabina o dość futurystycznym kształcie. Podobnie jak produkt firmy Ravak, została wyposażona w przeszklone drzwi jednoskrzydłowe. Jest jednak nieco tańsza i zapłacimy za nią niewiele ponad 1000 złotych.