Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Zlewozmywaki ceramiczne niezbędnym wyposażeniem kuchni
(2014-07-22)

W każdej kuchni  - czy to urządzonej w sposób tradycyjny, czy nowoczesny – muszą znaleźć się niezbędne elementy, takie jak lodówka, piec oraz zlewozmywak. Ciężko przecież wyobrazić sobie kuchnię, w której nie można pozmywać naczyń, nalać wody do gotowania lub opłukać owoców i warzyw przed spożyciem.

Od pewnego czasu na rynku można spotkać zlewozmywaki ceramiczne, które stanowią dużą konkurencję dla typowych, metalowych modeli. Dlaczego? Otóż na pierwszy plan wychodzi estetyka i jakość wykonania. Ceramika lepiej prezentuje się wśród mebli kuchennych i ma idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu można nadać jej dowolne kształty. Również w doborze kolorystyki istnieje duża dowolność, z czego największym zainteresowaniem cieszą się zlewozmywaki czarne, kremowe oraz białe. Kolejną zaletą jest ich wytrzymałość i nieprzepuszczalność. A przecież mogłoby się wydawać, że ceramika jest bardziej kruchym surowcem niż np. plastik lub metal. Nic bardziej mylnego – współczesne technologie doprowadziły do tego, że kamionka szlachetna jest tak samo wytrzymała jak drewno czy granit. Nie ma więc obaw, że materiał pęknie lub zarysuje się pod wpływem uderzenia ciężkim przedmiotem. Co więcej, ceramika jest odporna na działanie wysokich i niskich temperatur, co gwarantuje, że nie zostanie uszkodzona np. podczas wylewania wrzątku do zlewozmywaka. Dla porównania w metalowych zlewach często w takiej sytuacji powstają odbarwienia lub charakterystyczne wygięcia. Nie można zapomnieć również o tak istotnym fakcie, jakim jest utrzymanie zlewozmywaka w czystości. Zdecydowanie łatwiej myje się ceramikę niż inne surowce, z których produkuje się zlewy. Co ważne, nie trzeba używać do tego jakichś specjalnych środków – wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń i woda, aby ceramika lśniła czystością.

Podsumowując, można stwierdzić, że w przyszłości zlewozmywaki wykonane z kamionki szlachetnej wyprą z rynku inne surowce, ponieważ ich zalety nie mają porównania wśród tradycyjnych zlewów metalowych.