Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
W jakim stylu najlepiej urządzić biuro – trendy na 2015
(2014-08-22)

Choć urządzanie biur nie jest zbyt podatne na mody, to jednak zauważalne są trendy, jakie zdają się dominować w danym czasie. Już teraz można określić mniej więcej, jakie propozycje swoim klientom będą oferować architekci wnętrz na całym świecie, jako najbardziej pożądane. Trendy te w pewien sposób kontynuują prądy z 2014 roku, czemu nie ma się co dziwić, gdyż akurat ten fragment branży jest dość zachowawczy i nie lubi rewolucji.

Czerń z bielą

To klasyczne połączenie cieszy się niekończącą się popularnością, a producenci mebli wciąż odsłaniają kolejne propozycje w tej kolorystyce – na przykład we wrześniu toruńska Fabryka Mebli Wuteh planuje premierę nowej linii AVO – podstawowa linia będzie właśnie biało-czarna (więcej o serii: klik). Już teraz na stronie producenta możemy zobaczyć, jak meble biurowe w takich kolorach będą się prezentować. Czerń z bielą jest lubiana we względu na dość bezproblemowe możliwości aranżacji – barwy te nie gryzą się z innymi, zawsze więc kontrast między białym a czarnym można złamać dodatkowymi kolorami.

Moda na eko wciąż żywa

Kolejnym trendem, jaki będzie można zaobserwować w przyszłym roku w biurach, jest żywa wciąż moda na recykling, naturalne materiały oraz wnętrza eko. Jest to tym ciekawsze rozwiązanie, że często dzięki recyklingowi można stworzyć niebanalne wnętrza ze sporą pomocą farby i niewielkiej ilości gotówki. Wnętrza eko doskonale sprawdza się w firmach, które prowadzą działalność związaną z ochroną środowiska, jak także restauracjach oraz innych miejscach, gdzie działalność polega głównie na obsłudze klienta.

Szarości królują

Innym rozwiązaniem, na jaki chętnie stawia się i będzie się w najbliższym czasie stawiać w biurze,to zestawienia różnego rodzaju szarości. Popielate meble oraz ściany w kolorach ciemnej szarości – to rozwiązanie, które bardzo chętnie wybierają klienci. Szarość ma wiele zalet – nie rozprasza, wygląda elegancko, nie widać na niej kurzu u brudu. To dobre rozwiązanie do miejsca, gdzie dużo się dzieje. Szarości sprawdzą się na przykład w call center, salach konferencyjnych lub biurach rachunkowych. By wystrój nie był zbyt monotonny monochromatyczne wnętrze można przełamać jakimś żywszym akcentem.

Rodem z Google – wnętrza niebanalne

Innym trendem, który coraz częściej gości w biurach, zwłaszcza tych, gdzie potrzebne jest kreatywne myślenie,j jest tworzenie przestrzeni, która raczej się nie kojarzy z pracą. Chodzi tu o nurt, który zapoczątkował Google, tworząc w swoich biurach pomieszczenia, mające sprzyjać kreatywności. Basen z plastikowymi piłeczkami, hamak, kolorowe dmuchane fotele czy też wielkie akwaria, wmurowane w sufit – pojawiają się coraz częściej w biurach, podobnie jak stoły do piłkarzyków czy konsole PlayStation. Warto jednak pamiętać o równowadze i tworząc przestrzeń kreatywną nie zapominać także o wygodnym miejscu do pracy a także przechowywania dokumentów. Przestrzeń kreatywna dobrze sprawdzi się w połączeniu z częścią socjalną biura. Można wyznaczyć jedno pomieszczenie, gdzie pracownicy będą mogli usiąść, pobyć razem, podyskutować albo obgadać w luźniejszej atmosferze nowy projekt. Z racji, że coraz więcej czasu spędzamy w pracy – stworzenie takiego miejsca dodatnio wpłynie na wydajność pracowników.

Klasyka zawsze żywa

Ostatni styl, jaki warto wymienić, to typowe, ciężkie meble gabinetowe i biura, wyglądające jak przeniesione rodem z XIX wieku. Ten styl nie stanie się niemodny nigdy. Klasyczne, masywne meble doskonale sprawdzą się w kancelarii prawnej, biurze rachunkowym lub gabinecie psychologa.