Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Wykończenie mieszkania – ile wyniesie nas taka usługa?
(2014-11-05)
Kupiłeś mieszkanie od dewelopera, bez podłóg, drzwi i tak zwanego białego montażu- to prędzej czy później staniesz twarzą w twarz z tematem przekształcania zakupionego mieszkania lub domu w miejsce zdatne do życia. A ponieważ zazwyczaj nie potrafimy zachować właściwego balansu pomiędzy niezbędnym minimum, a wymarzonym wnętrzem rodem z filmów science-fiction, rodzi się coś groźnego dla stanu finansów osobistych: prawdziwa studnia bez dna. Można w niej utopić olbrzymie pieniądze, na których odzyskanie przy sprzedaży nieruchomości większych szans nie ma.

Remont mieszkania:
Zawsze możemy spróbować  samodzielne wykończyć mieszkanie „pod klucz”, ale w takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę fakt, że układanie płytek, przygotowywanie instalacji elektrycznej, montowanie kranów czy tapetowanie ścian może przerosnąć możliwości niedoświadczonej osoby. Do kosztów należy doliczyć wynagrodzenie dla fachowców, którzy zajmą się tymi pracami, których sami nie jesteśmy w stanie wykonać.

Przeciętny Nowak nie powtarza całego procesu remontu co kilka lat. Jego celem jest raczej rozsądne wydanie pieniędzy w zamian za stworzenie optymalnych warunków do mieszkania i odpoczynku w dobrym guście. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zatrudnić firmy wykończeniowej- nie martwiąc się o nic! Po kilku tygodniach takie osoby mogą odebrać wysprzątany lokal, gotowy do wprowadzenia się, łącznie z zawieszonymi firankami i dekoracjami ustawionymi na parapetach.

Przykładem takiej firmy może być DECO NOVA, wykończenia mieszkań pod klucz - Warszawa  wykonująca takie usługi za 950 złotych za metr. Cena obejmuje między innymi ceramikę łazienkową, deskę barlinecką na podłodze, meble kuchenne i sprzęt AGD, szafy na wymiar w holu, drzwi wewnątrz lokalu, malowanie ścian i sprzątanie końcowe.

Wydaje się drogo?
Jeśli wziąć pod uwagę ceny na rynku, godziny spędzone w hipermarketach na wyborze odpowiedniego asortymentu i nieplanowane wydatki, które ciągle rosną- wynik nietrudno przewidzieć: wypalona dziura w portfelu przez kupno setek (dosłownie!) przedmiotów, które kosztują od kilku złotych do kilku tysięcy, a których liczba skutecznie zniechęca do tworzenia wszelkiego rodzaju podsumowań. Niesamowita wprost dostępność kredytów i powszechność plastikowych pieniędzy dodatkowo utrudnia przewidywanie nadchodzących wydatków. W praktyce okazuje się, że pozwalamy sobie na więcej, stosujemy droższe niż zakładane rozwiązania, remontujemy dłużej niż planowaliśmy, a wydatki nie kończą się jeszcze kilka lat po przeprowadzce. Problem w tym, że remont nie jest wcale taki łatwy…

Ten kto z remontem miał kiedykolwiek do czynienia wie, że prace potrafią ciągnąć się miesiącami, tymczasem na odbiór mieszkania wykończonego przez wyspecjalizowaną firmę trzeba czekać średnio- 6 tygodni i w tym przypadku szybciej wcale nie znaczy mniej dokładnie czy w niższej jakości. Po prostu, z tym co niedoświadczony amator będzie mocował się przez pół dnia, fachowiec potrafi wykonać w godzinę. Poza tym, kiedy część ekipy zajmuje się pracami w lokalu, inne osoby kupują i dostarczają materiały do mieszkania. Efekt końcowy może przerosnąć najśmielsze oczekiwania...