Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Eksperymenty z grafikami na ścianę. Dla nowoczesnych, dla niebanalnych, dla estetów!
(2014-12-08)

Wydawać by się mogło, że finezyjne ozdabianie ścian to domena minionej już epoki. Wielkoformatowe zdjęcia lasów czy tropikalnych wysp górujących nad salonem wielu z nas kojarzy jeszcze z czasami PRL-u, a następne dekady okazały się sprzyjać bardziej stonowanym, neutralnym aranżacjom ściennym. Przeglądając aktualne czasopisma poświęcone wystrojowi wnętrz i projektowaniu, można się jednak przekonać, że moda na tego typu grafiki powróciła, a w swej nowoczesnej, nietuzinkowej formie może na stałe zapisać się w historii designu.

Co mówi o Tobie wystrój mieszkania?

Dziś mało kto próbuje dostosować się do sztywnych schematów i wytycznych dekoratorskich. Remontując mieszkanie, rodacy częściej „popuszczają wodze wyobraźni” i starają się by to, w jakim otoczeniu żyją, było też odbiciem charakterów, upodobań, indywidualnych gustów. Foto tapety to świetny pomysł na wywiązanie się z tych osobistych postulatów. Łatwe do położenia, zaskakujące różnorodnością wyboru i zwyczajnie estetyczne — nadają pomieszczeniom nutę nonszalancji i fantazji.

Kilka pomysłów na złamanie „ściennej nudy” w domu

To, co okazuje się szczególnym atutem fotograficznych grafik ściennych, to wszechstronność. Dziś nie są już tylko ozdobą pokoi gościnnych, ale sprawdzą się też w pokoju dziecka, sypialni, a nawet kuchni i łazience. Nie muszą też zajmować całej ściany. Wielość dostępnych formatów pozwala optycznie modelować rozmiar pomieszczeń i korygować dostęp światła. Ci, którzy zdecydowali się na nowoczesne, gładkie i błyszczące meble kuchenne, mogą spróbować wersji poziomej, przyklejanej pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Intensywne, abstrakcyjne wzory rozproszą nieco odblask frontów, złamią ich chłodny ton, a co za tym idzie - zmienią wystrój kuchni na bardziej przyjazny codziennemu biesiadowaniu czy porannemu piciu kawy. W jadalniach o niskim stropie sprawdzą się natomiast pionowe grafiki, kładzione pojedynczo lub po kilka, w regularnych odstępach. Mogą przedstawiać np. owoce w dużym powiększeniu czy geometryczne, nieokreślone kształty. Foto tapeta przypadnie do gustu również młodszemu pokoleniu, zwłaszcza ta przedstawiająca ulubionego bohatera z kreskówki lub gry komputerowej. Nie trzeba dużego remontu, by w ten sposób zmienić otoczenie dorastającej pociechy, gdy zacznie wyrastać z dotychczasowych upodobań. Spory wybór niebanalnych wzorów znaleźć można w internetowym sklepie grafikanasciane.pl, a wirtualne biblioteki zdjęć udostępnione w wyszukiwarkach będą niezłą inspiracją dla poszukujących najlepszych rozwiązań dla domu, mieszkania czy biura.