Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Innowacyjne materiały na fototapetę
(2015-02-04)

Mieszkanie to azyl, w którym każdy chce się czuć dobrze. Aby podkreślić charakter wnętrza, możemy sięgnąć po ogólnodostępne materiały, które będą miały w sobie indywidualny styl osoby projektującej pomieszczenie. I tak dla lubiących podróże sprawdzi się ściana z fototapetą przedstawiającą mapę świata, romantycy poczują się dobrze w klimatach vintage i glamour, natomiast kochający prostotę i ascetyczny styl pokochają skandynawską formę.

Czym możemy ozdobić ścianę akcentową?

Ściana, która ma przyciągać uwagę, powinna znacząco różnić się od pozostałych ścian w salonie, jadalni czy pokoju gościnnym. Aby odpowiednio udekorować najbardziej reprezentatywną część pomieszczenia, możemy wybrać indywidualną fototapetę winylową, na której nadrukowane będzie nasze osobiste zamówienie. Co więcej, możemy skusić się na tapetę na podkładzie flizelinowym, słynąca ze swej grubości, dzięki czemu może ona przykryć wszelkie niedociągnięcia, takie jak nierówności czy pęknięcia na ścianach. Absolutnym hitem jest wykonywanie tapet o strukturze tynku, piasku, płótna, starego drewna i fakturze obrazu olejnego.

Gdzie możemy nakleić fototapetę?

Istnieje wiele rodzajów fototapet i możemy ich użyć do każdego pomieszczenia, które chcemy udekorować. Bez problemu możemy nakleić fototapetę w łazience czy kuchni, jednakże warto wtedy zalaminować obraz, aby nie był on poddany działaniu wilgoci. Laminowanie fototapet w tych pomieszczeniach pomoże w utrzymaniu czystości i ochroni przed ewentualnymi uszkodzeniami. Fototapetą możemy też okleić szafę lub szyby w drzwiach, zastosowanie tego rodzaju ozdób stworzy niepowtarzalny klimat w naszym wnętrzu, niezależnie od tego, gdzie i w jakiej formie ich użyjemy.

Fototapeta w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy jest fantastycznym polem dla naszej kreatywności, dzięki naklejeniu odpowiedniej fototapety możemy przenieść się w świat bajkowych postaci, dostarczając tym samym radości naszym milusińskim. Dzięki nieograniczonym możliwościom w wyborze struktury i motywu fototapeta ucieszy oko każdego, kto będzie korzystał z pięknego pomieszczenia stworzonego z pasją i radością.