Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Drzwi wewnętrzne, które wystarczą na lata
(2015-03-12)

Drzwi w każdym domu pełnią kilka istotnych funkcji. Po pierwsze mogą być one wydłużeniem ścian stanowiąc jej dekorację, a po drugie powinny osłaniać nas w trakcie różnych intymnych czynności.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych powinniśmy postawić na dwie najważniejsze zasady: długotrwałość oraz wygląd. Każdemu z nas jednak nasuwa się pytanie czy drzwi to tylko skrzydło które zamykamy i otwieramy w razie potrzeby? Otóż nie. Stanowią one obiekt zainteresowań dzieci i zwierząt, a co najważniejsze poddawane są bardzo różnym działaniom natury dlatego drzwi w mieszkaniach muszą być solidne, mocne, trwałe oraz praktyczne, żeby wytrzymać wszystkie ekstrema którymi je poddajemy.

142606325132797900.jpg

RODZAJE DRZWI

Firma Stolbud oferuje drzwi, które posiadają najwyższą jakości, a ich konstrukcja jest pracą wielu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Warto przedstawić wszystkie rodzaje, by przy wyborze naszych wymarzonych drzwi wiedzieć na ich temat wszystko.

Drzwi drewniane należą do klasyki i elegancji. Tradycyjna konstrukcja opiera się na masywnej klejonej czopowo ramie, która wykonana jest z wysokiej jakości naturalnego drewna: sosny lub dębu. Warto dodać, że drewno to może być impregnowane. Wypełnienie skrzydła stanowią kasetony drewniane lub przeszklenia, zabezpieczone ozdobną ramką drewnianą. Ponadto na życzenie klienta, skrzydła w konstrukcji drewnianej możemy wykonać z innych gatunków drewna.

Drzwi panelowe opierają się na konstrukcji dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno z MDF lub samym MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszcza się wypełnienia w postaci szkła lub szczeblin z płyty MDF. Konstrukcja tych drzwi jest klejona, łączona. Nowoczesne rozwiązanie pozwala wkomponowanie szkła metodą bez listewkową.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów drzwi panelowych wewnętrznych, są to między innym:

Magnus - Konstrukcja opiera na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno wraz z MDF lub sam MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszczane są wypełnienia w postaci szkła szczeblin z płyty MDF. W kolekcji Magnus jest możliwość wykończenia szczeblin w technice piaskowania lub ryflowania.

Marco Konstrukcja opiera się na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno wraz z MDF lub sam MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszczane są wypełnienia w postaci szkła szczeblin z płyty MDF. Tego rodzaju drzwi mogą być wykończone fornirem naturalny dąb lub orzech wykończony bejcą lakierowaną bądź kryjącą wg palety RAL, bądź fornir modyfikowany, lakierowany bezbarwnie lub też okleiny: PVC, mikroflex, lamisoft, decor.

Carlo – Konstrukcja opiera się na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno wraz z MDF lub sam MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszczane są wypełnienia w postaci szkła szczeblin z płyty MDF. W kolekcji Magnus jest możliwość wykończenia szczeblin w technice piaskowania lub ryflowania. Tego rodzaju drzwi mogą być wykończone fornirem naturalny dąb lub orzech wykończony bejcą lakierowaną bądź kryjącą wg palety RAL, bądź fornir modyfikowany, lakierowany bezbarwnie lub też okleiny: PVC, mikroflex, lamisoft, decor.

Dorado Konstrukcja opiera się na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno wraz z MDF lub sam MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszczane są wypełnienia w postaci szkła szczeblin z płyty MDF. Tego rodzaju drzwi mogą być wykończone fornirem naturalny dąb lub orzech wykończony bejcą lakierowaną bądź kryjącą wg palety RAL, bądź fornir modyfikowany, lakierowany bezbarwnie.