Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Słownik nieruchomościowo-polski, czyli jak zrozumieć język agentów nieruchomości?
(2015-07-24)

Zamierzasz zmienić biuro, przeprowadzić proces ekspansji lub wynająć komercyjną powierzchnię dla swojej firmy, ale nie masz pojęcia czym są brejki, kasz floły lub szort listy? Specjaliści z JLL Poland śpieszą z pomocą. W sieci pojawił się właśnie kolejny odcinek Praktycznego Poradnika Najemcy Biura.

7699628_s.jpg


Gross space i Hot desking

Po raz kolejny specjaliści z JLL - międzynarodowej firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie wynajmu nieruchomości, postanowili pomóc osobom niemającym żadnego doświadczenia na rynku. Nowy odcinek Praktycznego Poradnika Najemcy Biura dedykowany jest głównie tym, dla których trudny żargon branżowy jest zupełnie niezrozumiały, a w przypadku podnajmu nowej powierzchni czy choćby ekspansji swojej firmy, będą zmuszeni się z nim zmierzyć. Agenci i właściciele komercyjnych powierzchni do wynajęcia posługują się hermetycznym językiem, tzw. żargonem anglo/real estate, który może sprawić nie lada problem osobom nie obcującym z nim na co dzień.

Czym bowiem jest Gross space, Net space czy choćby Hot desking, często pojawiające się w rozmowach pomiędzy doradcami? Choć brzmi to tajemniczo, okazuje się, że każdy z najemców posiadających już swoją przestrzeń biurową miał do czynienia z tymi terminami, bowiem oznaczają one nic innego, jak wielkość powierzchni brutto, wielkość powierzchni netto i ważną przy aranżacji wnętrza - strategię dotyczącą zajmowania biurek. Aby uprościć współpracę najemców i agentów - te i inne trudne pojęcia zostały wyjaśnione właśnie w nowej odsłonie PPNB. Dzięki przystępnemu tłumaczeniu, zawodowy język nieruchomościowy pełen zapożyczeń z języka angielskiego okazuje się nie być aż tak hermetycznie zamknięty, a przygotowany przez doradców z JLL słownik z pewnością okaże się sporą pomocą dla każdego, szczególnie niedoświadczonego najemcy.

Wiedza w zasięgu ręki
Słownik nieruchomościowo-polski to kolejna, trzecia już odsłona Praktycznego Poradnika Najemcy Biura, za który odpowiedzialni są eksperci z JLL. Każdy z odcinków - tych opublikowanych już w sieci, jak i zaplanowanych dopiero w przyszłości, tworzą specjaliści zajmujący się rynkiem nieruchomości na co dzień, a więc doświadczeni negocjatorzy, doradcy, zarządcy i architekci, który przekazują wiedzę przydatną tym, którzy nie mają styczności z branżą. Autorzy PPNB dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie aktualnych trendów na rynku, mechanizmów go kształtujących, kwestii prawnych, czy chociażby eko-budynków i aranżacji przestrzeni już wynajętej. Najnowszy odcinek i dwa poprzednie odnaleźć można na portalu www.bazabiur.pl - wyszukiwarce nowoczesnych powierzchni biurowych do wynajęcia, na której poza ofertą deweloperów dostępne są także raporty rynkowe, aktualności branżowe, porady ekspertów i szczegółowe analizy.