Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Budowanie dla każdego, czyli atrakcje na targach BUD-GRYF
(2016-04-09)

W weekend 15-17 kwietnia każdy, kto planuje budowę lub remont będzie miał okazję nie tylko poznać ofertę firm z branży budowlanej i energetycznej ale też uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. 

600x100.jpg

Zrób to sam, czyli Strefa Majsterkowicza

Wkręcanie wkrętów i śrubek na czas, curling odkurzaczem, wymiana koła na czas, wiercenie wiertarką udarową - w tych i innych konkurencjach będą mogli sprawdzić się odwiedzający targi BUD-GRYF, a ponadto będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W Strefie znajdzie się bogata oferta narzędzi pneumatycznych, ręcznych, elektronarzędzi itd. Pod okiem eksperta będzie można testować wybrany sprzęt i sprawdzić ofertę cenową.Partnerem Strefy Majsterkowicza jest firma MB TECHNIKA.

Inspirujące spotkanie „Kobieta buduje”

Jak to jest być kobietą na budowie?Na to pytanie szukać będziemy odpowiedzi podczas sobotniego spotkania panelowego pod hasłem „Kobieta buduje”. Kilka znanych szczecińskich kobiet opowie swoje historie z placu budowy ważnych dla nich i dla miasta inwestycji. Panie sprawdziły się kierując budowami domu, siedziby firmy, remontując zabytkowe budynki. Liczymy, że to spotkanie pokaże, że każdy, kto ma wizję, ma również siłę by ją zrealizować. W spotkaniu udział wezmą: Laura Hołowacz - założycielka i prezes Zarządu CSL InternationaleSpedition Spółka z o.o., odpowiedzialna za renowację budynku Starej Rzeźni, Dorota Jasina – dyrektor zarządzająca w firmie Kemipol, odpowiedzialna za budowę fabryki w Policach, Elżbieta Kuźmińska – prowadząca własną działalność, nadzorująca roboty budowlane, Marta Siewier – inżynier budowy w firmie Skanska.

Budujemy Filharmonię Szczecińską z tektury

Odwiedzający targi BUD-GRYF będą mieli okazję pobawić się w budowniczego, tworząc wspólnie Filharmonię Szczecińską… z tektury. Powstanie makieta budynku w skali 1:18.Zabawa będzie polegała na wspólnym budowaniu, z tektury falistej, brył tworzących makietę budynku Filharmonii Szczecińskiej.  Każda bryła tworząca makietę budynku będzie samodzielnym obiektem, po ich rozsunięciu powstanie szereg kamienic, które uczestnicy będą mogli komponować w indywidualną przestrzeń miejską z ulicami, rynkiem, czy parkiem. Zabawa odbywać się będzie na terenie zewnętrznym MTS.

Malujemy Szczecin z LAKMĄ

Filharmonię Szczecińską będziemy także malować! Na terenie zewnętrznym targów powstaną trzy „wielkoformatowe malowanki” przedstawiające znane szczecińskie miejsca. A więc pędzle w dłoń i do roboty! Każdy odwiedzający, który ma odrobinę duszy artysty może pomóc naszym malarzom w stworzeniu wielkich przestrzennych obrazów. Przy użyciu materiałów malarskich LAKMY i pod okiem specjalistów wypełnimy kolorami naszkicowane wcześniej szczecińskie symbole: budynek Filharmonii, Pomnik Czynu Polaków i słynny Pas Oriona, czyli place w centrum miasta. Malowanie odbywa się na terenie zewnętrznym przed halą MTS w sobotę w godzinach 10.00-17.00 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-16.00.

Domy kostki na wystawie

Jak można przebudować domy kostki aby zyskały nowoczesny wygląd? Jak je pomysłowo rozbudować? Przykłady udanych przebudów i remontów można zobaczyć przez trzy dni targów BUD-GRYF na wystawie „Dom jak nowy”  prezentowanej przez magazyn Murator. Wystawa to inspirujące metamorfozy domów kostek i nowe odsłony starych wnętrz przedstawione na ponad dwudziestu planszach. Zestawienie zdjęć „przed” i „po” tworzących wystawę pokazuje nie tylko, jakiej metamorfozie uległy poszczególne obiekty czy wnętrza, ale przede wszystkim obrazuje możliwości interpretacji zadania jakim jest remont.

Zobacz Szczecin z wysokości 40 metrów!

Na terenie zewnętrznym MTS można skorzystać z okazji i zobaczyć panoramę Szczecina z wysokości 40 m. Dystrybutor podnośników – firma Riwal przygotowała dla naszych odwiedzających wyjątkową atrakcję.Śmiałków, którym niestraszny lęk wysokości podniesiemy w koszu na podeście teleskopowym JLG 1350SJP na wysokość 41,30 m. Podest będzie obsługiwany przez operatora z ważnymi uprawnieniami do pracy na wysokości wydanymi przez Urząd Dozoru Technicznego. Podnośnik będzie do dyspozycji odwiedzających w godzinach otwarcia targów.

Mały inżynier i architekt, czyli tematyczne atrakcje dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych odwiedzających targi BUD-GRYF przygotowane zostały dwie atrakcje: „Mały Inżynier" oraz „Strefa małego architekta”. Wszystkich młodych naukowców zapraszamy do wspólnego eksperymentowania w strefie „Małego Inżyniera”, która działać będzie w sobotę, w godzinach 10.00-18.00 oraz w niedzielę, w godzinach 10.00-17.00. Natomiast młodzi pasjonaci architektury dowiedzą się jak zaplanować przestrzeń, poznają rodzaje budynków, zbudują makietę miasteczka lub ulicy oraz pokolorują szare miasto. „Strefa małego architekta” działać będzie w sobotę, w godzinach 11.00-13.00 oraz 14.00-15.00  a także w niedzielę, w godzinach 10.00-12.00.

Pomaganie buduje - wspieramy remont Domu Dziecka w Policach

Ważnym wydarzeniem tegorocznej edycji targów BUD-GRYF jest akcja charytatywna pn. "Pomaganie buduje", współorganizowana przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie i Stowarzyszenie Lions Club „Jantar” Szczecin. Celem akcji jest zebranie materiałów budowlanych oraz funduszy na remont budynku Domu Dziecka w Policach i stworzenie dzieciom przyjaznego miejsca do życia. Do tej poryw akcję aktywnie włączyły się takie firmy jak: Ekoszok przekazując 5 grzejników płytowych centralnego ogrzewania, MB Technika przekazując 5 worków gładzi szpachlowej, Pagat przekazując 50 litrów farby, Dekoral przekazując 150 litrów farby, XL Tape International przekazując 1 karton taśmy malarskiej, Hiper Stolarka przekazując 43 szt. drzwi z ościeżnicami,Hiper Glazur przekazując 35m2 kafelek zewnętrznych i 50m2wewnętrzne, Sokółka przekazując 3 szt. drzwi z ościeżnicami, Lastrico przekazując parapety kamienne, Art Studio przekazując 60m2 paneli podłogowych wraz listwami.

Wspomóc akcję będzie można także podczas targów. Przez trzy dni targowe przedstawicielki Lions Club Szczecin Jantar będą obecne na specjalnie oznakowanym stoisku, gdzie będzie można przekazać pieniądze na pomoc w remoncie Domu Dziecka w Policach.

Więcej informacji na www.mts.pl

Targi: BUD-GRYF 15-17.04.2016

Centrum Wystawowe Międzynarodowych Targów Szczecińskich, ul. Struga 6-8

Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00

Wstęp i parking: bezpłatny