Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Nowoczesne meble – jak i gdzie wybierać?
(2017-03-08)


Nowoczesne meble są w ostatnich czasach towarem wręcz rozchwytywanym, głównie z uwagi na duże zainteresowanie nowoczesnym wystrojem wnętrz. Czasami trudno jest jednak kupić w jednym miejscu wszystkie nowoczesne meble pokojowe - od czego zacząć szukanie i jakie miejsca warto odwiedzić?

galeria-meblowa-wroclaw.jpg

Zanim jednak przystąpi się do zakupu mebli, trzeba najpierw przemyśleć, w jakim mają być stylu, w jakich pomieszczeniach chcemy je umieścić oraz jakie mają mieć główne cechy. To pozwoli na wybranie takich mebli, które idealnie pasują do estetyki wnętrza, ale również i pomysłu na wystrój mieszkania. Jak więc wybierać i gdzie kupować meble, aby się nie zawieść?

 
naturalne-materialy.jpg
Drewno, kamień i naturalne materiały wykorzystane w salonie

Przemyśl styl
Oczywiście, meble muszą do siebie pasować pod względem wybranego przez nas stylu. Z tego powodu istotne jest, aby zdecydować, w jakiej kolorystyce chcemy wyposażyć wnętrze. W przypadku, gdy zdecydujemy się na coś minimalistycznego,  jednolity, dość neutralny kolor bez trudu możemy przełamać barwnymi dodatkami. Jeśli ściany są w chłodnym, metalicznym odcieniu, warto dobrać do nich intensywne, czerwone, ciepłe nowoczesne meble pokojowe – galeria jest tak dużym miejscem, że z pewnością w licznych sklepach nastawionych na wyposażenie wnętrz uda się znaleźć odpowiednie meble.

 

butelkowa-zielen.jpg
Duet idealny – szlachetne odcienie zieleni i szarości w sypialni

 

Przejrzyj katalogi
Zanim zdecydujesz się na konkretne nowoczesne meble pokojowe, sprawdź, co galeria mebli jest w stanie Ci zaproponować. W katalogach, tak jak w przypadku galerii wrocławskiej, znaleźć można propozycje różnych sklepów, które oferują wyposażenie wnętrz. W ten sposób można wybrać produkty, które nam się podobają, a następnie przejrzeć je w konkretnych sklepach, zamiast tracić cały dzień na chodzenie po centrum handlowym bez żadnego planu. Niekiedy pomaga to również w doborze dodatków.
 

 

lozko-z-zaglowkiem.jpg
Przykład łóżka z zagłówkiem, który zmienił charakter prostego łóżka
 

Wybór form i kształtów
Jeśli nie jest się pewnym swoich wyborów i nie ma się gotowego planu na wyposażenie wnętrza domu, dobrze jest przejść się po przygotowanych wystawach. W takich miejscach bez trudu można zaczerpnąć inspiracji, jednocześnie decydując się na określone meble, które spodobają się nam w danej konfiguracji czy kontekście wnętrza. Dzięki temu zyskać można nie tylko ogólne pojęcie na temat obecnych na rynku nowoczesnych mebli pokojowych, ale również sprawdzić, jak nasze wyobrażenia o wnętrzu przekładają się na rzeczywistość.

 

 

krzesla-z-drewna.jpg
Masywne krzesła z surowego drewna doskonale korespondują z kamienną podłogą
 

 

Szczególnie przyda się to osobom, które mają problem z wyobrażeniem sobie gry kolorów – i obawiają się, że wnętrze okaże się zbyt jasne bądź zbyt ciemne.

kacik-zen.jpg
Parapet okna – idealne miejsce na nasz kącik Zen

Wybierając meble do nowoczesnego wnętrza, warto udać się w miejsce, gdzie sklepów jest sporo. Tylko to daje możliwość przyjrzenia się różnym, często alternatywnym rozwiązaniom.