Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Dlaczego warto korzystać z produktów z DWU? Dlaczego warto korzystać z produktów z DWU?
(2017-05-31)

DWU to skrót oznaczający deklarację właściwości użytkowych. Jest to dokument przygotowywany przez producenta materiałów budowanych, w którym znajdują się informacje dotyczące produktu lub systemu.

Zawarte są w nim dane techniczne oparte na wynikach badań, dzięki czemu możemy być pewni, że prezentowane parametry są realistyczne i zapewniają bezpieczeństwo. Z deklaracji właściwości użytkowych możemy dowiedzieć się np. jaką odporność na wilgotność oraz ogień będzie miała konstrukcja zbudowana z danych elementów w określony sposób. Produkty oraz systemy, które przeszły taką ocenę i wykazano zgodność z normami unijnymi są oznaczone symbolem CE. Pierwszą firmą, która wprowadziła DWU dla całych systemów suchej zabudowy jest Siniat. Aby sprawdzić, które z nich posiadają deklarację właściwości użytkowych warto wejść na stronę: http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/deklaracje-wlasciwosci-uzytkowych-systemy

 

deklaracje-wlasciwosci-uzytkowych-flaga-ce.jpg

 

 

Dlaczego warto wybierać systemy z DWU?

Deklaracja właściwości użytkowych jest dokumentem, który pozwala na dopuszczenie danego produktu lub systemu do obrotu na terenie Unii Europejskiej.  Dzięki stosowaniu takich rozwiązań procedura potwierdzenia właściwości technicznych jest znacznie uproszczona. Produkty posiadające DWU są skrupulatnie przebadane, co zapewnia wysoką jakość oraz bezpieczeństwo. Warto tutaj zwrócić uwagę, że odpowiedzialność za parametry systemu spoczywa w pełni na producencie, który wystawił dla niego deklarację. Dzięki stosowaniu systemów z DWU w swoich projektach, architekci nie muszą starać się o dodatkową certyfikację dla danego rynku należącego do UE. Firmy, które korzystają z systemów suchej zabudowy z deklaracją właściwości użytkowych zyskują także wizerunek profesjonalisty w swojej branży i prestiż. Ponadto patrząc z perspektywy dystrybutora towarów budowlanych warto zauważyć, że posiadanie w swojej ofercie produktów z DWU daje możliwość rozszerzenia rynków zbytu na teren całej Wspólnoty Europejskiej.