Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Funkcjonalne ławostoły i ich zalety
(2018-01-03)

Nowoczesny styl charakteryzuje się wykorzystaniem prostej formy. Wszystkie meble i dodatki spełniają podstawowe funkcje, są bardzo praktyczne. Takie rozwiązania stosowane są zazwyczaj w niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się każdy metr. Przykładowym sposobem na małe pomieszczenia są ławostoły. Mebel ten sprawdzić się może w każdym wnętrzu, będzie on służył wszystkim domownikom i jednocześnie, przy odpowiedniej aranżacji stanie się elementem dekoracyjnym.

stol-jasny.jpg

 

Cechy charakterystyczne
Jak sama nazwa nam podpowiada, ławostół w swej początkowej formie pełni funkcję zwykłej ławy, przy której wypić można kawę, poczytać gazetę lub zjeść śniadanie. Po rozłożeniu zmienia się w obszerny stół, przy którym zasiąść może cała rodzina do obiadu czy ważnego spotkania. Ten interesujący trik stosowany jest również przy sofach i kanapach.

Ławostoły już od dłuższego czasu dostępne są na rynku, znaleźć je można w niemalże każdym sklepie meblowym, stacjonarnym czy też internetowym. Oznacza to, że wybór jest bardzo duży. Meble te znaleźć można w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasować je można do każdego stylu i każdego wnętrza. Warto też podkreślić, że meble te wykonywane są z jakościowych materiałów, co czyni je trwałymi i estetycznymi. Ławy pełniące dodatkowo funkcje stołów powinny być odporne na zarysowania, odparzenia i inne uszkodzenia, o które łatwo przy codziennym uszkodzeniu. To należy pamiętać też o właściwej oraz regularnej konserwacji mebli. 

Zastosowanie specjalnego mechanizmu
Ławostół posiada specjalnie wmontowany mechanizm, dzięki któremu mebel staje się nie tylko bardziej obszerny, ale też wyższy. Wmontowanie prowadnic umożliwia regulowanie wielkości stołu, zależnie od naszych potrzeb. Jest to niezwykle wygodne i znacznie ułatwia przygotowanie i codziennych posiłków dla domowników i większych imprez dla przyjaciół. Wiele ich modeli posiada też dodatkowe półeczki, tak jak tradycyjne ławy. Te przydać się mogą do przechowywania gazet czy drobiazgów.

Biały ławostół
Do jednych z ciekawszych i z pewnością najmodniejszych ław należą białe stoły. Te dopasować można do wielu stylów oraz aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach, ponieważ biały kolor optycznie powiększa przestrzeń. Jednak w większych salonach białe meble również prezentują się bardzo dobrze. Biel zestawiać można z dowolnymi kolorami, najlepiej jasnymi, pastelowymi, również z bielą.

Białe ławostoły to częsta propozycja, przykłady takich mebli znaleźć można w wielu czasopismach wnętrzarskich oraz blogach tematycznych. Tak prezentuje się przykładowy ławostół z oferty sklepu Stolpluskrzesla.pl. Biel wprowadza do pomieszczeń harmonię oraz spokój, dlatego takie stoły i dodatki na długo zagoszczą w domach. Stoły, które służyć mają wszystkim domownikom powinny być na tyle uniwersalne, by odpowiadały każdemu. Białe propozycje są bardzo proste, minimalistyczne, a więc każdemu wydawać się mogą estetyczne. W tym sezonie warto białe stoły rozkładane łączyć z białymi krzesłami. Dodatki w kolorze złota, zieleni i szarości dadzą uroku i nieco ożywią całość.