Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Projektujesz dom? Uwzględnij nasze propozycje!
(2018-04-20)

Przygotowujesz projekt domu i marzysz o nowoczesnych rozwiązaniach? Chciałbyś stworzyć smart home na miarę XXI wieku? Skorzystaj z systemu Fibaro, który pozwoli Ci zbudować inteligentny dom w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź, czym wyróżnia się najnowsza technologia urządzeń Fibaro!

interior-3001598_1280.jpg

 

Rozwiązania, które Cię zachwycą
Inteligentny dom nareszcie jest w zasięgu naszej ręki. Nowoczesne rozwiązania oraz bezprzewodowe i zdalnie sterowane systemy sprawią, że smart home będzie myślał tak, jak tego pragniemy. Podniesie przy tym komfort życia mieszkańców i zapewni im bezpieczeństwo o każdej porze dnia i nocy. Chcąc to osiągnąć, musimy zadbać o to, aby w projekcie nowoczesnego domu nie zabrakło miejsca dla inteligentnych rozwiązań, automatyzujących codzienne czynności, które wykonuje każdy z nas. Projektując dom warto przyjrzeć się bliżej innowacyjnym rozwiązaniom i skorzystać z możliwości, jakie nam oferują. Wystarczy postawić na inteligentny system, który wyjdzie naprzeciw naszym potrzebom i spełni wszystkie oczekiwania domowników. Możemy być pewni, że możliwości smart urządzeń z pewnością nas zaskoczą. Które z nich najlepiej wybrać? Zapytaliśmy Macieja Fiedlera z firmy Fibaro o to, w co powinien być wyposażony inteligentny dom i jakie rozwiązania należy uwzględnić w projekcie domu naszych marzeń.

Inteligentne urządzenia
Projekt inteligentnego domu z wykorzystaniem systemu Fibaro to inwestycja w naszą przyszłość. Kompatybilność, bezpieczeństwo i łatwość w obsłudze to niezaprzeczalne zalety smart systemu, który powinien stanowić bazowy element projektu nowoczesnego domu.

Jak sterować takim zintegrowanym systemem urządzeń, które przewidujemy w projekcie nowoczesnego domu? Do wyboru mamy dwie przenośne centrale, które możemy umieścić w dowolnej części smart home: Home Center Lite i Home Center 2. Kompaktowa centrala pozwoli zarządzać urządzeniami w naszym inteligentnym domu za pomocą intuicyjnej i łatwej w obsłudze aplikacji. "Możemy nią sterować także za pomocą asystentów głosowych, którzy błyskawicznie zareagują na wydane przez nas polecenie" - podkreśla Maciej Fiedler. Co najważniejsze, z łatwością zintegrujemy z nią większość produktów multimedialnych wiodących producentów dostępnych na rynku.

Sensory najwyższej klasy
W projekcie domu warto uwzględnić rozmieszczenie Motion Sensorów od Fibaro, które wykryją ruch, natężenie światła oraz wysokość temperatury. Są małe, praktyczne, pozbawione kabla i doskonale zaprojektowane. Poziom bezpieczeństwa dodatkowo zwiększy zainstalowanie Flood Sensorów, które powiadomią nas o ewentualnym zalaniu, podwyższonym poziomie wilgoci lub wykrytym naruszeniu. Wyposażone są w alarm dźwiękowy, teleskopowe sondy oraz diodę alarmową - wszystko z myślą o mieszkańcach inteligentnego domu. Smoke Sensor z kolei jest inteligentnym czujnikiem dymu, posiadającym alarm dźwiękowy i światło ostrzegawcze. Nie tylko poinformuje nas o ewentualnym zagrożeniu, ale również uruchomi scenę alarmową i system alarmowy. Podobną funkcję w naszym inteligentnym domu spełni CO sensor, który wykryje czad albo podwyższoną temperaturę. Jak zaznacza Maciej Fiedler, każdy z czujników jest nieustannie monitorowany i działa nawet bez łączności z systemem, dzięki czemu mamy 100% pewności, że sytuacja w naszym smart domu jest pod kontrolą.

Aktory, które potrafią więcej, niż myślisz
Projekt inteligentnego domu dopełnią innowacyjne aktory, łączące funkcjonalność z nowoczesną technologią. The Heat Controler pozwoli prosto i szybko sterować ogrzewaniem smart home. Mamy możliwość nie tylko precyzyjnego mierzenia temperatury, ale i zdalnego zarządzania ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Za pomocą Dimmer 2 będziemy regulować jasność oświetlenia w domu i dokonywać pomiaru zużytej energii, a Roller Shutter 2 posłuży do sterowania elektrycznymi roletami, żaluzjami czy markizami Tworząc projekt takiego inteligentnego domu nie zapomnijmy o modułach Fibaro Single i Double Switch, umożliwiających włączenie i wyłączenie urządzeń w domu z dowolnego miejsca na świecie.