Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
W jaki sposób wprowadzić więcej przestrzeni w małym mieszkaniu?
(2018-07-10)

Gdy wokół otacza nas mnóstwo przedmiotów dla wielu małe mieszkanie to duże wyzwanie. Jak zatem pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy i nie zagracać mieszkania? Jak stworzyć oazę spokoju w której będzie panował ład i porządek?

domel.jpg

Jasne kolory to podstawa
Kolory takie jak biel, beż, bądź jasne odcienie szarości powinny dominować w mieszkaniach o małym metrażu. Jednolite odcienie na ścianach, bez żadnych wzorów, optycznie powiększą mieszkanie, a zarazem rozjaśnią wnętrza. Dzięki jasnym barwom mieszkanie staje się bardziej przestronne. Stonowane wnętrza możemy ożywić designerskimi dodatkami np. oryginalną kanapą, innowacyjną lampą, bądź wzorzystymi poszewkami na poduszki. Jasne kolory ścian pozwalają na duże możliwości aranżacyjne.

Nie przechowuj zbędnych rzeczy
Ciemne, masywne meble oraz zapełnione półki na pewno nie pomogą w powiększeniu mieszkania, wręcz przeciwnie sprawią wrażenie przytłoczenia. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto zastosować zasadę – minimalizm. To właśnie dzięki wprowadzaniu tej zasady, w małym mieszkaniu, możemy zachować ład i porządek. Planując zakup mebli, należy wybierać takie, które będą funkcjonale, a zarazem nie zabiorą zbyt wiele miejsca. Praktycznym rozwiązaniem będą pojemne szafy, które pozwolą ukryć nadmiar rzeczy.

domel1.jpg


Prawidłowe oświetlenie

W małym metrażu powinny być zastosowane duże, jasne okna, które efektywnie doświetlą pomieszczenie naturalnym światłem. Jeżeli chodzi o aranżację okien stanowczo nie są wskazane grube ciemne zasłony, które będą ograniczały dostęp promieni słonecznych. Najlepiej sprawdzą się delikatne firanki, które rozjaśnią pomieszczenie. Stosując się do tej rady nie tylko rozjaśnimy pomieszczenie, ale także będziemy mogli czerpać zyski z energii słonecznej.

Dodatkowe wyposażenie
Lustro to jedno z niezbędnych rzeczy w domu. Przeważnie jest umieszczane w łazience, sypialni czy przedpokoju. Zwłaszcza w małych pomieszczaniach nie powinniśmy ograniczać rozmiarów, ponieważ odbijają światło, co sprawia optyczne powiększenie przestrzeni.