Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju niemowlaka?
(2018-10-04)

Wielu przyszłych rodziców staje przed tym samym problemem - jak odpowiednio przygotować pokój dla niemowlaka? Które meble dla dzieci będą przydatne, a z których można zrezygnować? Jeżeli przygotowujemy pomieszczenie dla pierworodnego, jest to spory problem. Brak doświadczenia niestety ma to do siebie, że wszystko wydaje nam się potrzebne, wręcz niezbędne, chociaż prawda jest taka, że bez większych problemów można obyć się bez 90% gadżetów, które są stworzone dla niemowlaków i ich rodziców. Chociaż z drugiej strony - nawet jak raz się przyda - odejdzie duży stres dorosłych, którzy dopiero się sprawdzają w nowej roli życiowej.

baby-behind-1767804_1280.jpg

Łóżeczko dla dziecka - jakie powinno spełniać wymagania?
Pierwszym elementem, o którym należy pomyśleć to właściwe łóżeczko dla niemowlaka. Niestety zwykłe, bez zabezpieczeń nie będzie dobrym wyborem, bo z małego, bezbronnego i mało ruchliwego dziecka, robi się wulkan energii, który może po prostu wypaść z posłania. Dlatego na pierwszy rok życia najlepiej jest kupić kojec - łóżeczko drewniane z obudowanymi bokami i regulowaną wysokością posłania, które będziemy zmniejszać wraz ze wzrostem dziecka. Gdy te już zacznie stawać, należy ustawić na najniższą granicę - dla bezpieczeństwa. Warto, aby takie łóżeczko miało wyjmowane szczebelki, aby maluch później mógł sam wchodzić i wychodzić z niego. Niektóre mają dodatkowe opcje - szuflady, baldachimy i inne.

Szafa czy komoda?
Kolejnym elementem, który powinien znaleźć się w pokoju dziecięcym to miejsce na układanie małych ubranek. Lepiej wybrać szafę czy komodę? Naszym zdaniem jedno i drugie. Dobrze, jeżeli komoda ma wbudowany przewijak, jeżeli w pokoju dziecka nie będzie dostępna większa sofa, na którą będzie można położyć malucha. Przewijanie w łóżeczku przestanie się sprawdzać już przy pierwszym obniżeniu poziomu materaca, dlatego przewijak (lub po prostu sofa rozkładana), będzie tutaj właściwym wyjściem.

W przypadku szafy nie należy bać się wieszaków i pałąka. Wbrew pozorom, szybko będzie w użyciu - kurtki, sweterki, sukienki czy inne elementy garderoby najmłodszego już można wieszać, bez zastanawiania się.

Pamiętaj o miejscu do karmienia czy czytania bajek

Ostatnim niezbędnym elementem jest miejsce do karmienia. Niezależnie czy dziecko będzie na naturalnym czy modyfikowanym mleku, trzeba przygotować miejsce do spokojnego karmienia. Wygodny fotel, wiszące półki, na których będzie lampka oraz książeczki do późniejszego czytania. Wszystkie te elementy są wręcz konieczne w pierwszym pokoju Twojego dziecka. Reszta? To już tylko ozdoby, które również znajdziesz na wspomnianej przez nas stronie.