Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Meble niezbędne do pokoju niemowlaka
(2018-10-08)

nursery-1078923_960_720.jpg


Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, trzeba zaaranżować dla niego przestrzeń. Warto wiedzieć, jakie meble i akcesoria są niezbędne w pokoju malucha, by pomieszczenie było nie tylko użyteczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne.


Łóżeczko dla dziecka

Niezbędnym meblem w pokoju niemowlaka jest oczywiście łóżeczko. Na rynku dostępne jest wiele wersji tego osprzętu. Bardzo często rodzice decydują się na zakup łóżeczka połączonego z przewijakiem. Niezwykle użyteczny jest również model, który pozwala modyfikować wygląd łóżeczka poprzez wymontowanie szczebelek czy obniżenie materaca. Dzięki tym konfiguracjom, mebel przeznaczony dla niemowlaka, może z powodzeniem służyć nawet kilkunasto miesięcznemu dziecku. Przy wyborze łóżeczka, trzeba sprawdzić czy materac nie jest zbyt miękki, ani zbyt twardy. Poza tym, należy unikać miękkich przywieszek wokół łóżeczka, bo utrudniają one przepływ powietrza.

Fotel dla mamy i krzesełko dla dziecka

Bardzo ważnym meblem jest także fotel dla mamy, w którym może ona wygodnie karmić maluszka. Dzięki wygodnemu siedzisku mama bez problemu choć przez chwilę się zrelaksuje. Poza tym, jest to odpowiednio przygotowane i wygodne miejsce, w którym można ukołysać maluszka do snu. Po kilku miesiącach, niezbędnym elementem w pokoju dziecka będzie krzesło. Warto o tym pomyśleć wcześniej, bo w wielu przypadkach, można je kupić w zestawie z innymi produktami.

Szafki i organizery

Oczywistym jest, aranżując pokój dla dziecka trzeba wybrać do niego odpowiednie szafki. Wielkość takiego zestawu zależy przede wszystkim od dostępnego metrażu. Nie mniej jednak ważne, by w pokoju dziecka znalazła się pojemna szafa, która pomieści wszystkie ubranka oraz inne niezbędne akcesoria. Poza tym, bardzo użyteczna jest komoda z głębokimi szufladami i regał na zabawki. Trzeba pamiętać, że meble dla dzieci mają być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Na rynku dostępne są różnego typu osłonki, które ułatwiają zamaskowanie niebezpiecznych kantów i rogów. Poza tym, rozsądną decyzją jest kupno mebli w neutralnych kolorach. Dzięki temu, bez problemu będzie można zmieniać aranżacje i kolory ścian.

Meble dla dzieci dostępne są nie tylko jako pojedyncze egzemplarze, ale również jako gotowe moduły i zestawy. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i ułatwia dobranie niezbędnych akcesoriów. Obecnie meble dla dzieci dostępne są w wielu różnych kolorach, ale bardzo popularna jest klasyczna biel, szarość i błękit. Dla dziewczynek rodzice niejednokrotnie decydują się na zakup różowych akcesoriów.