Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Gres w łazience – czy warto się na niego zdecydować?
(2018-12-10)

 

modern-minimalist-bathroom-3115450_960_720.jpg

Nieestetyczne łazienki już dawno odeszły w zapomnienie. Teraz coraz więcej osób stawia na nowoczesne i często ekskluzywne łazienki, w których gres gra pierwsze skrzypce. Sprawdź, czy faktycznie warto zdecydować się na płytki gresowe do łazience.

Jeszcze kilkanaście lat temu ze względu na kwestie finansowe i brak dostępności innych, trwalszych materiałów w wielu łazienkach królowały tapety lub standardowe płytki ceramiczne. Dziś już tapety w łazience trudno spotkać, a tradycyjne płytki nie cieszą się takim powodzeniem, jak niegdyś. Za to dużą popularnością od pewnego czasu może z dumą poszczycić się ekskluzywny gres. Nie bez powodu specjaliści twierdzą, że gres w łazience to doskonałe rozwiązanie, które nawet z biegiem lat nie przysporzy nam przykrych niespodzianek. Czy mają oni rację? O tym przekonaj się sam.

Gres – ogólna charakterystyka
Łazienka jest miejscem, do którego wybór materiałów budowlanych nie powinien być dziełem przypadku. Panująca w tym miejscu wilgoć jest bezwzględna i nie każde rozwiązanie będzie odpowiednie. To właśnie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na gres zarówno na ściany, jak i podłogi w łazience. Płytki gresowe są korzystnym rozwiązaniem, bowiem charakteryzuje je niezwykle mała nasiąkliwość, przez co wilgoć nie jest mu straszna. Co więcej, jest to materiał bardzo twardy i wysoce odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Choć rodzaje gresów są naprawdę różne, każdy z nich będzie odpowiednie do łazienki.

Czy warto położyć gres w łazience?
Odpowiedź jest tylko jedna. Tak, warto położyć gres w łazience. Jednak jest to dobra decyzja nie tylko ze względu na wysoką odporność, jaką charakteryzują się płytki gresowe, ale także dlatego, że gres jest w stanie imitować wiele różnych materiałów, co dodatkowo poszerza nasze możliwości aranżacyjne. Obecnie najpopularniejsze płytki gresowe to takie, które do złudzenia przypominają drewno, beton i różnego rodzaju kamienie. Jak widać, wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy może dostosować styl i wielkość płytek do swoich indywidualnych potrzeb. Jednak warto wspomnieć, iż gres najlepiej zamówić przez Internet, bowiem w sieci często jego ceny są o wiele niższe niż te, które możemy spotkać w wielu sklepach stacjonarnych. Idealnym tego przykładem jest sklep Internetowy https://ecinvest.pl/, w którym cena płytek gresowych okazuje się być naprawdę korzystna.

Gdzie jeszcze można położyć gres?
Nie wszyscy wiedzą, że łazienka jest jedynym miejscem, gdzie sprawdzą się płytki gresowe. Gres można położyć nie tylko w łazience, ale także w kuchni, salonie, sypialni, piwnicy, garażu, a nawet na zewnątrz budynku. Jak widać, jest to wysoce praktyczny materiał, który warto wziąć pod uwagę przy aranżacji niemal każdego miejsca w budynku i wokół niego. W żadnym przypadku nie trzeba martwić się o czyszczenie gresu, bowiem jego pielęgnacja okazuje się być naprawdę prosta. Z łatwością można usunąć z niego zabrudzenia, a częste użytkowanie i regularne czyszczenie przez długi czas w żaden sposób nie wpłyną na jego pierwotny wygląd.