Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Czym są rolety 3D i jak chronią przed słońcem?
(2019-01-09)

 

computer-workstations-415138_640.jpg

Dziś chcemy wybierać takie rolety, które jednocześnie ochronią nas przed nadmierną ilością słońca oraz będą ozdabiać całe pomieszczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem połączenie najważniejszych funkcji, jakie posiadają firany, rolety oraz zasłony. Wszystkie te wymagania spełniają rolety 3D. Sprawdź, czym one są, gdzie można je kupić oraz czym kierować się wybierając rolety 3D do swojego domu.

Czym są rolety 3D?
Rolety 3D to model rolet okiennych, który charakteryzuje się przede wszystkim możliwością dowolnej regulacji światła. Dzięki takiej funkcji możemy latem zabezpieczyć pomieszczenie przed dodatkowym ogrzaniem, a z kolei zimą wpuścić do pokoju więcej upragnionego światła. Obecnie możemy wybierać między różnymi wzorami oraz kolorami rolet, dzięki czemu jeszcze dodatkowo dbamy o ilość światła w pomieszczeniu, ale też przy okazji możemy zyskać w ten sposób doskonałą dekorację wnętrza.

Rolety 3D - gdzie warto je kupować?
Obecnie istnieje wiele wzorów oraz kolorów rolet 3D, które można zakupić m.in. w sklepie internetowym https://rolety.eu/pl/66-3d, który charakteryzuje się najwyższą jakością tworzywa. Wybierając rolety z najwyższej półki, zyskujemy pewność, że będą one nam służyć przez wiele miesięcy lub nawet lat.

Sposób użycia rolet 3D
Jeśli chodzi o sam montaż, to rolety 3D nie różnią się bardzo od standardowych rolet wewnętrznych wolnowiszących. Aby je użyć, należy przeciągać delikatnie sznureczek pod kątem, który będzie dla nas najbardziej optymalny. W ten sposób materiał ułoży się pod odpowiednim kątem i światło zostanie odcięte lub też odpowiednia jego ilość przedostanie się do pokoju.

Zastosowanie rolet 3D
Dzięki temu, że ten model rolet jest tak uniwersalny i posiada cały asortyment wzorów i kolorów, to możemy z powodzeniem wykorzystywać je niemal wszędzie. Wszystko przez to, że jeśli poszukamy odpowiedniego modelu, to rolety 3D będziemy mogli zastosować w każdym domu i mieszkaniu, niezależnie od stylu, w jakim został on zaprojektowany. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że będą one doskonałym wyborem także w biurach.

Kolory rolet

Jasne kolory
Jasne barwy rolet należą do najpopularniejszych, a wszystko za sprawą tego, że pasują do największej ilości wnętrz. Ich klasyczny i delikatny wygląd ma jednak znacznie większe atuty niż kwestie czysto wizualne. Przede wszystkim odpowiadają za odbijanie światła, dzięki czemu wnętrze nie nagrzewa się dodatkowo. Przy czym znacznie trudniej takimi kolorami zaciemnić pomieszczenie. Bardzo ważne jest także czyszczenie takich rolet, gdyż znacznie szybciej widać na nich brud, czy owady. Najczęściej zatem zaleca się wybierać jasne kolory w pomieszczeniach, do których nie dociera aż tak duża ilość światła słonecznego.

Ciemny kolor
Z kolei ciemne odcienie rolet cechują się tym, że zarówno przyciągają, jak i wchłaniają światło słoneczne. Jednak przy okazji zapewniają też większy półmrok. Jeśli chcemy zamontować ciemniejszą barwę rolet, to powinniśmy wybierać pomiędzy granatami, czerwieniami, fioletami oraz brązami.