Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Łóżka tapicerowane – o czym należy pamiętać w trakcie czyszczenia?
(2019-01-10)
 
bed-1839184_640.jpg
 
Każdy materiał wymaga specjalnego traktowania. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że dany mebel będzie nam służył przez wiele lat w niezmienionym stanie. Konieczne jest zatem to, żebyśmy właściwie dbali o poszczególne rodzaje materiałów. Szczególnie pamiętajmy o tym w przypadku łóżek tapicerowanych, ponieważ korzystamy z nich codziennie i są narażone na szybsze zużycie.

Materiał wysokiej jakości

Pamiętajmy o tym, że trwałość tapicerki zależy przede wszystkim od tego, kto wykonał dany produkt. Dzięki temu możemy być pewni, że zostały wykorzystane najlepsze tkaniny, a nie tanie podróbki, które na pewno nie będą odznaczały się trwałością. Dlatego niezwykle istotne jest to, żebyśmy wybierali odpowiednich producentów. Szczególnie jest to ważne w przypadku mebli codzienne użytku, np. łóżek tapicerowanych. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie dreamsdesign.pl

Jak pielęgnować poszczególne rodzaje materiałów?
Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy materiał wymaga odmiennego traktowania. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jakie preparaty są zakazane np. w przypadku skóry, a jakie będą konieczne w trakcie czyszczenia. Pamiętajmy też  tym, że właściwa pielęgnacja jest wręcz wymagana przez producentów, co często stanowi warunek w trakcie gwarancji. Zatem zwróćmy uwagę na odpowiedni sposób czyszczenia przykładowych materiałów

Tapicerka z ekoskóry
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ekoskóra jest dość trwałym materiałem, jednak konieczna jest prawidłowa pielęgnacja, dzięki której przedłużymy jego trwałość. Ważne jest także to, że czyszczenie nie stanowi żadnego problemy, a my nie musimy stosować do tego wosku. Wystarczy miękka ścierka i preparaty na bazie wody. Pamiętajmy też o tym, żeby unikać silnych środków chemicznych, ponieważ mogą wyrządzić krzywdę materiałowi. Możemy też zaopatrzyć się w specjalne preparaty do ochrony tapicerki z ekoskóry, co będzie przeciwdziałało jego pęknięciu.

Tapicerka z tkaniny
Trzeba przyznać, że różnego rodzaju tkaniny są najczęściej wykorzystywane jako tkaniny do łóżek. Przede wszystkim jest to związane z ich trwałością i ciekawym wyglądem. Zwróćmy jednak uwagę na to, że w ich przypadku ważne są indywidualne właściwości materiału. Niektóre rodzaje np. pozwalają na mycie jedynie wodą, a następnie przetrzemy jakąś plamę miękką ścierką.