Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Budowa nowoczesnych obiektów przemysłowych i hal magazynowych
(2019-04-17)

 

budowahal.jpg

 

Współczesne projekty obiektów przemysłowych i magazynów doskonale spełniają swoją funkcję ze względu na dostosowanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych do realizacji procesów produkcyjnych lub powierzchni magazynowych. Warto podkreślić fakt, że projekty hal produkcyjnych realizowane przez generalnego wykonawcę, firmę Ocmer uwzględniają nie tylko wymagania inwestora, ale również potrzeby i specyfikę danej branży.

Bezpieczeństwo i płynność produkcji na etapie projektowania hal przemysłowych

Ogromne znaczenie ma uwzględnienie bezpieczeństwa i wygody poszczególnych członków ekip pracujących, a także zapewnienie płynności procesów realizowanych w halach. Odbywa się to już na etapie projektowym, w którym projektanci biorą pod uwagę zarówno światło, temperaturę i wilgotność powietrza jak i poziom hałasu oraz szkodliwe dla zdrowia czynniki. Konstruktorzy dbają nie tylko o właściwą wentylację budynku, lecz także o pełne bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową.

Optymalizacja kosztów inwestycji

Istotnym aspektem każdej inwestycji są realne koszty. Zazwyczaj obejmują one szereg różnych czynników, wśród których warto uwzględnić czas i sposób realizacji inwestycji, dobór materiałów i technik wykonania poszczególnych etapów budowy, warunki zabudowy, czynniki pogodowe, rozliczenia między inwestorem i wykonawcą oraz szereg innych aspektów. Każda wycena jest dokonywana indywidualnie w oparciu o dostarczoną dokumentację, a także na podstawie wizji lokalnej. Zależnie od wielkości inwestycji projekty realizowane są wieloetapowo w oparciu o  ustalenia określone z inwestorem.

Ocmer - generalne wykonawstwo

W większości przypadków realizacji hal magazynowych i innych obiektów wielkopowierzchniowych poszczególne prace realizowane są za pomocą tradycyjnych metod, jak również nowoczesnych technologii. Wykonawca ma na uwadze specyfikę danej inwestycji i dąży do profesjonalnej i terminowej realizacji. Więcej informacji na temat poszczególnych inwestycji udostępniono na stronie https://www.ocmer.com.pl/hale-ocmer/budowa-hal-produkcyjnych.

Budowa zaplecza socjalnego

Każdy budynek przemysłowy, zarówno magazyn, jak i hala czy inny obiekty wielkopowierzchniowy, powinien posiadać zaplecze socjalne. Przestrzeń socjalna to przede wszystkim pomieszczenia przeznaczone do celów sanitarnych i organizacyjnych, tzn. szatnie, toalety czy biura. To pomieszczenia dostosowane do charakteru pracy i potrzeb pracowników. Projekt zabudowy zaplecza socjalno-administracyjnego uzależniony jest od wielu czynników, zazwyczaj jednak stanowi zintegrowaną z obiektem przestrzeń. Pomieszczenia socjalne powinny być funkcjonalne i stanowić przestrzeń dostosowaną do projektu hali. Mogą być wydzieloną przestrzenią obiektu lub stanowić odrębny obiekt wygodnie z nim połączony. Często stanowią jednokondygnacyjny budynek, który umożliwia łatwe przemieszczanie się po całym obiekcie. Zaplecze socjalne to musi spełniać wszelkie wymogi dotyczące aktualnych przepisów przeciwpożarowych.