Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Firany z woalu, które dopełnią Twoje mieszkanie
(2020-05-09)

 

glowne_woal-na-metry.jpg

Firany są niezbędnym wyposażeniem w pomieszczeniu. Dzięki nim możemy regulować ilość świata w mieszkaniu, aby sprzyjała ona naszej prywatności. Ponadto pomogą one zaakcentować aranżację. Półprzezroczyste firany z woalu stanowią subtelny dodatek, który dopełni pomieszczenie. Gdzie nie może ich zabraknąć oraz na jaki rodzaj warto się zdecydować?

 

obraz_1.jpg

 

1. Czym jest woal?

2. Jakie firany z woalu wybrać?

3. Do jakich wnętrz wybrać firany z woalu?

4. Woal na metry, a gotowy

Czym jest woal?

Woal to tkanina, która jest bardzo znana w dekoratorstwie i w branży tekstylnej. Możemy ją rozpoznać po bardzo cienkiej strukturze i po splocie włosowo-wątkowym. Produkowana jest głównie z bawełny, jak i z materiałów sztucznych, głównie z poliestru.

Materiał woalowy charakteryzuje się przezroczystością i plastycznością. Najczęściej występuje on w kolorze białym, ale możemy go także spotkać w innych odcieniach. Woale w przemyśle tekstylnym są przede wszystkim wykorzystywane do produkcji firanek, jak też do zwiewnej odzieży i dodatków.

Jakie firany z woalu wybrać?

Firany z woalu są jednymi z najbardziej pożądanymi przez konsumentów. Odznaczają się one delikatnością i uniwersalnością. Przepuszczają one dużą ilość promieni słonecznych do pomieszczenia, przez co dobrze prezentują się w salonach i w pozostałych pokojach dziennych.

Woal ma jednak niejedno oblicze. Możemy wybierać spośród różnych rodzai i kolorów, aby jeszcze lepiej dopasować je do naszego mieszkania. Firany mogą być proste, jak też ozdobione upięciami, czy barwnymi dodatkami.

Ponadto możemy także wybrać strukturę woalu. Tradycyjne zasłony prostą zwisają przy oknach. Miejmy jednak świadomość, że wymagają one dokładnego prasowania po każdym praniu. Jeśli brakuje nam na to czasu lub też zależy nam na innym efekcie w salonie, warto sięgnąć po woal kreszowany. Jest to ten sam materiał, jednakże ma pogniecioną strukturę. Dzięki temu nie jest wymagane jego prasowanie.

Warto także zwrócić uwagę na firanki, które są dodatkowo przyozdobione gipiurą, czyli koronką. Nabierają one wtedy jeszcze większej elegancji. Natomiast subtelny dodatek wpasuje się do wielu przestrzeni i aranżacji. Poszczególne rodzaje firanek z woalu odnajdziemy na stronie: https://alena-firany.pl/firany-woalowe.html.

Do jakich wnętrz wybrać firany z woalu?

obraz_2.jpg

 

Woal jest tkaniną dość uniwersalną. Przezroczysta struktura nie jest dominująca i może wpasować się do większości stylów. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na to, jak świetnie dopasowuje się ona do stylu minimalistycznego, który już z założenia ma być oszczędny. Proste firanki bez kontrastowych zdobień to najlepszy wybór w tym przypadku.

Zasłony z woalu możemy także łączyć z innymi materiałami. Dzięki temu mogą one dopełnić aranżację również sypialni i innych pokoi wypoczynkowych. Bezbarwna tkanina dobrze współgra z pastelowymi odcieniami. W takim połączeniu uzyskamy, ciepłą i romantyczną aranżację.

Woal możemy także wykorzystać w kuchni. Z racji tego, że są w nich umieszczane znacznie mniejsze okna, warto sięgnąć po rolety. Półprzezroczysty materiał zapewni nam odpowiedni stopień prywatności, przy jednoczesnej możliwości ustawienia rolety na danej wysokości.

Woal na metry, a gotowy

W sklepach mamy do wyboru kilka rodzai firanek. Jednym z największych dylematów, przed jakimi musimy stanąć, jest zdecydowanie się na woal na metry lub gotowy. Kiedy wybrać jaki? Przede wszystkim zależy to od wymiarów naszych okien.

Kiedy nasze okna są standardowych rozmiarów, bez trudu dopasujemy do nich gotowe firanki. Co jednak, kiedy nie mamy typowych wymiarów, a chcemy, aby zasłony idealnie były dopasowane? W tym przypadku warto zdecydować się na woale na metry, dzięki którym uzyskamy dokładnie takie wymiary, jakich potrzebujemy.