Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Nowoczesne wnętrza a osprzęt elektryczny
(2020-10-10)

glowne_Nowoczesne-wnetrza-a-osprzet-elektryczny.jpg
 
 
Aranżując mieszkanie, warto zwracać uwagę nie tylko na kolorystykę ścian, dobór materiałów i wyposażenie wnętrza. Na jego funkcjonalność oraz efekt wizualny składa się również sposób wykończenia pomieszczeń, w tym osprzęt elektryczny. O ile standardowe, stosowane powszechnie rozwiązania doskonale sprawdzają się w klasycznych aranżacjach, o tyle w takich, w których chcemy postawić na nowoczesność, możemy poszukiwać innych alternatyw.
 
Do osprzętu, który doskonale sprawdza się w aranżacjach nowoczesnych należą włączniki elektryczne Livolo. To wyjątkowe produkty, które wyróżniają się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Ich szeroki wybór znajdziemy na stronie internetowej Gajwer.pl.
 
Estetyka, która przyciąga uwagę
Już na pierwszy rzut oka dostrzeżemy, że włączniki Livolo różnią się od większości produktów z tej samej kategorii, które są dostępne  na rynku. Ich przyciągający uwagę design doskonale współgra z minimalistycznym, a zarazem nowoczesnym wnętrzem. Dobrze wygląda też w pomieszczeniach zaaranżowanych futurystycznie i takich, w których projektant nie stronił od innowacyjnych rozwiązań. Nie przeszkadza to jednak montować go również w pomieszczeniach o wystroju nowojorskim, klasycznym, czy skandynawskim.

Włączniki Livolo zamiast klasycznego przełącznika mają całkowicie płaski i przylegający do ściany panel. Sterowane oświetleniem odbywa się w tym przypadku za pomocą dotykowego sensora, który na panelu przedstawiony jest graficznie za pomocą małego kółka. W tym przypadku wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca, aby oświetlenie się włączyło albo wyłączyło.

Na efektowny wygląd włączników Livolo wpływa w ogromnym stopniu zastosowany do ich produkcji materiał. Elegancki i estetyczny panel sterowania jest wykonany z hartowanego szkoła. Ogromną zaletą jest to, że jest dostępny w różnych kolorach. W sklepach znajdziemy produkty w podstawowej gamie kolorów, czyli białe, czarne, szare i złote, ale dostępny jest też asortyment dla bardziej wymagających, czyli włączniki w kolorze zielonym, niebieskim i różowym. Dzięki temu inwestor z łatwością dopasuje osprzęt do własnych wymagań i potrzeb.

Bezpieczne użytkowanie wnętrza
Przy wyborze osprzętu warto zwracać uwagę na takie aspekty jak bezpieczeństwo użytkowników. Również pod tym względem włączniki Livolo powinny spełnić oczekiwania większości inwestorów. Ich zaletą jest między innymi podświetlany panel. Dzięki niemu po zmroku z łatwością zlokalizujemy włącznik światła i dotrzemy do niego nawet w zupełnej ciemności. To pozwala uniknąć po drodze potencjalnie niebezpiecznych potknięć i upadków.

Na bezpieczeństwo użytkowników wpływa też szczelna obudowa. Dzięki niej osprzęt nie stanowi zagrożenia przy przypadkowym zachlapaniu panelu wodą. Ta sama obudowa nie stworzy też zagrożenia w przypadku pożaru. Ponieważ jest wykonana z niepalnego materiału, podczas pożaru nie wydziela toksycznego dymu, który w wielu przypadkach dla użytkowników może być bardziej niebezpieczny, niż sam ogień.
 
Podsumowanie
Nowoczesne włączniki Livolo mają ogrom zalet, dlatego chętnie są wybierane jako element wykończeniowy do wnętrz mieszkalnych i przeznaczonych do celów komercyjnych. Wysoka estetyka i funkcjonalność osprzętu sprawia, że coraz częściej pojawia się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale cechujących się również inną stylistyką.