Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Prosty, ekonomiczny i nowoczesny! Zobacz projekt Bagatela i poznaj jego walory
(2020-12-08)

Wybudowanie domu to długi proces, który często skłania nas do podejmowania trudnych decyzji. Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniego projektu. Czym powinniśmy się kierować na tym etapie?

Nowoczesne projekty domów 

Decyzja o skorzystaniu z danego projektu to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących budowy domu. To sprawa, która wymaga dokładnego przemyślenia. Musimy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników – rozmiar posiadanej działki, liczba mieszkańców, potrzeba dodatkowych pomieszczeń takich jak piwnica, garaż czy poddasze. Jest to dopiero początek długiej listy pytań, na które musimy znaleźć odpowiedź przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Duży wpływ na nasz wybór mogą mieć także trendy w budownictwie i pojawianie się nowych rozwiązań. Nowoczesne domy często są znacznie mniejsze niż starsze konstrukcje, jednak pomimo tego zapewniają wysoki poziom komfortu dzięki wdrażaniu różnych innowacji. Bardzo często stawia się w ich przypadku na energooszczędność – to korzyść zarówno dla naszego portfela, jak i dla środowiska.

bagatela_2.jpg

Popularny i komfortowy dom według projektu Bagatela – jak wygląda?

Nowoczesne projekty domów znacznie różnią się od tych, które były budowane we wcześniejszych latach. Jednym z najbardziej interesujących wyborów jest projekt Bagatela. To parterowy dom jednorodzinny zaprojektowany w prostym, minimalistycznym stylu z naciskiem na energooszczędność. Powierzchnia użytkowa wynosi 86 metrów kwadratowych – znajdziemy tutaj między innymi salon, kuchnię, dwie sypialnie i łazienkę. Oprócz tego projekt obejmuje okazały, zadaszony taras, garaż, kotłownię oraz przedsionek. Całość sprawia, że dom jest bardzo funkcjonalny i przestronny, a przy tym doskonale współgra z najnowszymi trendami.

bagatela_salon.jpg

 

Połączony z holem salon stanowi kluczową część projektu Bagatela. To pomieszczenie o powierzchni 25 metrów kwadratowych, które doskonale sprawdzi się jako miejsce spotkań ze znajomymi czy przestrzeń na uroczystości w rodzinnym gronie. W holu można dodatkowo umieścić schody prowadzące do poddasza – odpowiednia aranżacja tego pomieszczenia to świetny sposób, by lepiej zagospodarować przestrzeń w pozostałych częściach domu. Polecamy także zapoznanie się z innymi wariantami projektu Bagatela, przeznaczonymi na większe działki.

Zalety nowoczesnych domów

To nie tylko modny wygląd, ale również znaczny komfort. Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość naszego wolnego czasu – musi zatem spełniać wszystkie nasze oczekiwania i zapewniać wymaganą wygodę.

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych domów jest możliwość bezproblemowego wdrożenia energooszczędnych sprzętów, a także wykorzystanie już w samym projekcie innowacyjnych rozwiązań o pozytywnym wpływie na środowisko naturalne. Ekologia idzie tutaj w parze z oszczędnościami – mniejsze zużycie energii przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Nie inaczej jest w przypadku projektu Bagatela. Warto zwrócić uwagę między innymi na możliwości aranżacji przestronnego poddasza – możemy tu umieścić na przykład wentylator mechaniczny z rekuperacją, który pomoże nam utrzymać komfortową temperaturę przy niskim zużyciu energii.

bagatela_kitchen.jpg

Trendy w projektach nowoczesnych domów

Budynek z projektu Bagatela to świetny przykład najważniejszych trendów panujących we współczesnym budownictwie. Minimalizm łączy się z przestronnością oraz wykorzystaniem pełni możliwości dostępnej przestrzeni. Możemy tutaj zauważyć popularny w ostatnich latach element, jakim jest deska elewacyjna. To materiał, który dodaje budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Często kojarzona jest ze skandynawskim budownictwem, które wywiera znaczący wpływ na obecne trendy.