Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
PLGBCAwards&GreenBuildingCompetition - Wyróżnienia PLGBC oraz konkurs architektury ekologicznej “zielony budynek oraz zielone wnętrze”
(2011-10-11)
plgb.jpg


PLGBCAwards&GreenBuildingCompetition

Wyróżnienia PLGBC oraz konkurs architektury ekologicznej “zielony budynek oraz zielone wnętrze”.

AWARDS
Wyróżnienia PLGBC będą przyznawane w następujących kategoriach:

1.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem LEED
2.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem BREEAM
3.Najlepszy ekologiczny obiekt z pre-certyfikatem (LEED, DGNB)
4. Najlepsza inicjatywa proekologiczna w firmie – zaangażowanie w budownictwo ekologiczne
5. „Green” Developer of the Year
6. „Green” Architect of the Year
7. „Green” Product of the year

GREEN BUILDING COMPETITION KONKURS ARCHITEKTURY EKOLOGICZNEJ “zielony budynek oraz zielone wnętrze”
Konkurs jest ogólnodostępny – podzielony na część dla profesjonalistów oraz studentów. Konkurs nie wymaga żadnych opłat wstępnych czy też wcześniejszej REJESTRACJI !

Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:
1. Najlepszy ekologiczny obiekt (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować obiekty ubiegające się dopiero o cert. bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniającego pod względem zarówno architektonicznym jak i zrównoważonego rozwoju)
2.Najlepsze ekologiczne wnętrze (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować wnętrza ubiegające się dopiero o certyfikację, bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające je pod względem zarówno designerskim jak i zrównoważonego rozwoju)
3.Najlepszy ekologiczny projekt (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować profesjonaliści)
4.Najlepszy ekologiczny projekt studencki (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować studenci)

Zwycięzcy będą publicznie ogłoszeni podczas Gali PLGBC 16 listopada.
Zwycięskie prace będą umieszczone na stronie internetowej PLGBC, opublikowane w newsletterze PLGBC oraz w publikacjach Patronów Medialnych. Zwycięzcy otrzymają dyplomy uznania.
Ponizej link do informacji na temat prac konkursowych nagrodzonych w zeszlym roku http://www.plgbc.org/pages.php?id=62

Najciekawsze plansze będą wystawione podczas PLGBC Sympozjum, Expo i Gala.

Ogólne warunki konkursowe:
Konkurs “Zielony budynek oraz zielone wnętrze” jest drugą edycją organizowaną przez PLGBC. Jego zadaniem jest szczególne wyróżnienie obiektów budowlanych oraz wnętrz, które wnoszą nadrzędne wartości w dziedzinie budownictwa zrównoważonego – jednoczenie dbając o ciekawą formę architektoniczną, stanowiąc godny naśladowania przykład projektowania, wykonywania oraz użytkowania budynków.

Uwaga
! Konkurs obejmuje wyłącznie budynki oraz projekty znajdujące się na terytorium Polski.

Format prac:
Prace należy wysyłać w formacie plansz B2 70x50cm oraz płyty z pracami w formacie PDF, 300dpi. Prace powinny zawierać od 2-5 plansz plus opis. (wyjątek stanowić będzie czwarta kategoria konkursowa - projekt studencki – gdzie dopuszcza sie zastosowanie formatu A3).

Zawartość prac konkursowych:
Prace powinny zawierać minimalnie jeden rzut założenia, oraz rendering lub zdjęcie ilustrujące koncept. Forma graficzna jest zupełnie dowolna. W pracy należy podkreślićaspekty związane z rozwojem zrównoważonym (dotyczące usytuowania, zagospodarowania terenu, oszczędności wody oraz energii, jakości powietrza wewnątrz obiektu, zdrowych materiałów, niskiego nakładu energii pierwotnej, minimalizacji użycia surowców pierwotnych, LCA, projektowania zintegrowanego etc). W przypadku obiektów nie ubiegających się o certyfikację wielokryterialną LEED, BREEAM lub DGNB(czy też inną) przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard – będzie również plusem). 
Dla obiektów certyfikowanych lub ubiegających się o certyfikację wielokryterialną przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard jest obowiązkowe.
Prace będą oceniane zarówno pod względem walorów architektonicznych, estetycznych jak i walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym. Pod uwagę brane będą również wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów.
PLGBC zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagrody w jednej lub więcej kategorii, jeśli nadesłane projekty nie będą spełniać wymogów budownictwa zrównoważonego.

Terminy:
Prace konkursowe należy składać do 7 listopada 2011 w formie elektronicznej (pdf), przystąpienie do konkursu jest bezpłatne.  Prace musza byc wydrukowane i trwale przymocowane do plyty piankowej  o grubosci minimum 5mm i wymiarach B2 (za wyjatkiem studenckich – gdzie dopuszcza sie wymiar A3). Plansze konkursowe należy przesyłać na adres biura PLGBC w Krakowie. Prace ktore nie dotra na wskazany adres przed 11 listopada 2011 nie beda braly udzialu w tegorocznej edycji konkursu.
Prace należy przesyłać na adres green_building_competition@gmail.com (większe pliki) i biuro@plgbc.org (zgłoszenia i pytania).
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Komisja PLGBC Awards&GreenBuildingCompetition
Przewodniczący komisji:
 (do ustalenia )
Skład komisji:
- doc. dr inz. arch. Krzysztof Ingarden Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii
- dr inz. arch. Jan Kubec
- Michel Guillaume - Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Technicznego Grupy CFE
- Marek Kuryłowicz, Partner i Projektant w Kuryłowicz & Associates
- Malgorzata Tomczak, Redaktor naczelna , “A&B”
- Robert Strzeński, Architekt Horizone Studio
- Rafal Schurma, Architekt, Prezydent PLGBC