Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Wystawa Ikony Designu podczas arena DESIGN 2012
(2011-12-13)
„Wprowadzić plastik do domów!” – takim kontrowersyjnym postulatem w latach 50. ubiegłego wieku Kartell szokował włoską branżę meblarską. W dniach 5-8.03.2012 podczas poznańskiego wydarzenia arena DESIGN będzie można obejrzeć meble, która zadecydowały o światowym sukcesie Kartella.

Kartell Ikony Designu.jpg

Kartell -  firma założona w 1949 roku w Mediolanie przez Giulio Castelli – dziś jest wiodącym producentem mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Idea wykorzystania plastiku do produkcji mebli, która budziła początkowo spore wątpliwości, okazała się być kluczowa dla sukcesu firmy. To właśnie specyficzny materiał zapewnił marce jej wyrazisty charakter. Innowacyjne podejście do procesów projektowania i produkcji sprawiło, że Kartell niezmiennie pozostaje niezwykle pożądaną marką, a każdy mebel Kartella wzbudza ogromne emocje w świecie designu.

Wiele z mebli Kartella, zaprojektowanych przez światowej klasy projektantów, jak np. Ron Arad, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Philippe Starck czy Patricia Urquiola, stało się produktami kultowymi. Zostaną one zaprezentowane podczas wydarzenia arena DESIGN 2012 na wystawie „Ikony Designu”. W skład wystawy wejdą eksponaty powstałe we włoskiej fabryce, które mimo wykorzystania technologii oraz nowoczesnej formy, funkcjonują już jako ikony marki Kartell. Wśród nich wymienić należy choćby takie obiekty jak krzesło Louis Ghost autorstwa Philippe Starck’a. Na wystawie, którą obejrzymy w Poznaniu, nie zabraknie jednak niespodzianek. Zwiedzający mogą spodziewać się propozycji zupełnie nowych, które Kartell dopiero wprowadza na rynek.
Więcej informacji: www.arenadesign.pl

Organizator:
Kartell flagstore w Poznaniu
kurator: Remigiusz M. Kuczuba
www.kartellshop.pl