Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Rewolucyjny biokominek Planiki
(2012-01-03)
Współczesne trendy w architekturze i dekoracji wnętrz stawiają na innowacyjne rozwiązania. Planika, zainspirowana twórczością projektantów wnętrz, opracowała najbardziej zaawansowaną opatentowaną technologię, prezentując najbezpieczniejsze i najbardziej niekonwencjonalne biokominki, stając się światowym liderem w branży.

Jej najnowszym dziełem jest Fire Line Automatic. Zadebiutował w 2011 roku podczas targów Saloni Internazionale del Mobile, gdzie został tak wysoce doceniony, że dziś jest obecny w ponad 60 ekskluzywnych wnętrzach na całym świecie. To pierwszy i jedyny na świecie biokominek wykorzystujący technologię długiej linii ognia, w pełni automatyczny. Za pomocą zaledwie jednego pilota można go nie tylko włączać i wyłączać, ale również regulować wielkość płomienia! Możliwość zintegrowania z systemem Inteligentnego domu pozwala użytkownikom cieszyć się ciepłem i widokiem majestatycznie tańczących płomieni zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Nieskończone możliwości aranżacji stwarza możliwość łączenia ze sobą kilku modułów (dla pojedynczego modułu linia ognia może wynosić nawet 1490mm!). Idealnie sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach w bloku, ponieważ jest niezwykle bezpieczny. Paliwo Fanola zarekomendowane do FLA jest całkowicie nietoksyczne, bezwonne i bezpieczne dla środowiska, bo jedyne produkty spalania to para wodna i CO2! W razie jakichkolwiek problemów czujniki w urządzeniu poinformują o nich na wyświetlaczu LED i automatycznie wyłączą urządzenie.Nie trzeba się więc martwić o wstrząsy, przelanie paliwa czy zbyt duże stężenie CO2 w pomieszczeniu.

fla_milan_fairs.jpg

 (fot. Planika)

Zalety Fire Line Automatic szczególnie doceniają architekci i projektanci wnętrz. Urządzenie można umieścić w ścianie, elementach umeblowania lub zastosować jako wolnostojący element dekoracyjny. W odróżnieniu od alternatywnych kominków nie wymaga komina, dodatkowych instalacji, stałych połączeń, wymiany ciężkich zbiorników, ani specjalnych pozwoleń. Projektanci chcący wykorzystać go w swoich aranżacjach, mogą przesłać zarys projektu do Planiki, a nasi specjaliści zasugerują optymalne rozwiązania. To czyni FLA najbardziej uniwersalnym biokominkiem, najchętniej stosowanym we wnętrzach nowoczesnych i tradycyjnych, komercyjnych i prywatnych. Niezastąpiony dla miłośników funkcjonalności i bezpiecznego ognia oprawionego w unikalny design.

www.planikafires.com