Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Zielone Studio Projektów Architekt Krajobrazu Anna Klimasek
Zielone Studio Projektów Architekt Krajobrazu Anna Klimasek

OFERTA

- Projektowanie terenów zieleni oraz doradztwo w zakresie projektowania ogrodów przydomowych
- Usługi z zakresu grafiki komputerowej, fotografii i rysunku odręcznego, a także korepetycje z posługiwania się programami do projektowania i programami graficznymi, oraz z rysunku odręcznego i malarstwa

PROJEKTOWANIE TERENÓW OGRODÓW I ZIELENI

W pracy nad projektami ogrodów i terenów zieleni wykorzystujemy różne programy graficzne, oraz programy w systemie CAD, które umożliwiają sporządzenie szczegółowych rzutów i przekrojów, oraz symulacje projektów w przestrzeni 3D.

Wykonujemy następujące usługi projektowe:

    - projektowanie ogrodów prywatnych - przydomowych i działkowych, oraz rabat, kwietników, warzywników, oczek wodnych
    - projektowanie ogrodów miejskich, ogrodów dla firm i ogrodów na dachu
    - projektowanie placów i zieleńców miejskich    * projektowanie rond    * projektowanie parków miejskich i podworskich
    - wykonanie i opracowanie inwentaryzacji dendrologicznych

Oferta dla właścicieli ogrodów prywatnych

Jeśli jesteś osobą posiadającą prywatny ogród przydomowy lub działkowy i myślisz o jego efektownym i niedrogim zagospodarowaniu, lecz brakuje Ci pomysłu – MY CI W TYM POMOŻEMY! A może myślisz o projekcie, który mógłbyś zrealizować samodzielnie? Ta oferta jest dla Ciebie. Dzięki szczegółowym informacjom zawartym w naszych projektach, rośliny do ogrodu możesz wprowadzać stopniowo i miarę swoich możliwości. Pamiętaj, że efekt wizualny zagospodarowania Twojego ogrodu będzie pełny dopiero po osiągnięciu przez rośliny odpowiednich rozmiarów.

Z nami zaoszczędzisz, a Twój ogród będzie rozwijał się i rósł razem z Twoją rodziną

Dokumentacja projektowa zawiera:

    - projekt zagospodarowania terenu
    - dobór szaty roślinnej wraz zaleceniami pielęgnacyjnymi
    - dobór i przekroje małej architektury
    - projekt ciągów komunikacyjnych i nawierzchni
    - projekt oświetlenia
    - wizualizacje wybranych fragmentów projektu lub jego całości.

Ceny projektów ustalamy po wstępnej konsultacji z naszymi klientami, w zależności od ich oczekiwań co do projektu, a także w zależności od wielkości powierzchni ogrodu.


Oferta dla miast i gmin

Oferujemy usługi inwentaryzacyjne i projektowe dla miast i gmin, które w swoich strategiach rozwojowych przewidują inwestycje w zagospodarowanie zieleńców ogrodów i parków. Posiadamy doświadczenie w wykonywaniu inwentaryzacji dendrologicznych. Oferujemy także przystępne ceny, które ustalamy indywidualnie z klientem, w zależności od wielkości obszaru.

"Rzetelna praca w terenie to podstawa do stworzenia dobrego projektu".

Jak wygląda projekt?
Projekt zagospodarowania terenu zieleni, w zależności od rodzaju terenu oraz od potrzeb klienta, ma formę opracowania z załączonymi mapami, które dodatkowo może zawierać plansze, wizualizacje 3d, szkice odręczne lub model 3d – wirtualny, lub w postaci makiety. Opracowanie zawiera dokumentację niezbędną dla poparcia koncepcji projektowej i składa się z następujących elementów:

   1. Inwentaryzacja urbanistyczna i dendrologiczna terenu wykonana na podstawie podkładu geodezyjnego i pracy w terenie. Prace terenowe dotyczące inwentaryzacji urbanistycznej polegają na obserwacji i wykonaniu dokumentacji fotograficznej terenu opracowania, oraz na sporządzeniu wstępnych oznaczeń na podkładzie geodezyjnym, informujących o rodzaju, funkcji oraz stanie zabudowy na terenie opracowania i w okolicy granic terenu opracowania, stanie i rodzaju nawierzchni, oraz innych, istotnych dla projektu cechach terenu opracowania. Inwentaryzacja dendrologiczna polega na pomiarach wysokości i obwodu drzew i krzewów, sporządzeniu spisu gatunkowego roślinności, wykonaniu fotografii cennych okazów roślin, określeniu stanu zdrowotnego drzew i krzewów, badanie stanu i rodzaju podłoża, sporządzenie mapy stanu zieleni.
   2. Studium przedprojektowe na podstawie analiz stanu obecnego terenu (analiza przyrodnicza, historyczna, funkcji i kompozycji, zagrożeń – w formie rzutów) oraz sprecyzowanie kierunków koncepcji projektowej (wytyczne projektowe). W przypadku projektu ogrodu przydomowego - nie wykonuje się.
   3. Opis projektu zagospodarowania, w którego skład wchodzą porady pielęgnacyjne dla drzewostanu i projektowanych nasadzeń, zestawienie doboru nasadzeń, oraz wyposażenia w tabeli, przekroje i rzuty małej architektury, szkice, wizualizacje 3d, stworzenie modelu 3d całego lub części projektu.

DORADZTWO W PRZEBUDOWIE I PRJEKTOWANIA OGRODÓW PRZYDOMOWYCH

Chciałbyś odmienić swój ogród?

Doradztwo w przebudowie ogrodów przydomowych to fachowa pomoc, przy zaplanowaniu przemiany Twojego ogrodu na ogród tematyczny. Tematyka ogrodów może wyróżniać się:

   1. pod względem kolorystyki (ogrody monochromatyczne, kontrastowe)
   2. pod względem stylu (ogrody japońskie, minimalistyczne, wiejskie, leśne)
   3. pod względem sezonowości (ogrody zimowe, wiosenne)
   4. pod względem symboliki (ogrody według zasad feng – shui)

A może posiadasz projekt swojego ogrodu, ale znudził Cię jego wygląd i chciałbyś go przebudować?

Przebudowa ogrodu polega na sporządzeniu koncepcyjnego projektu innowacyjnego na podstawie poprzedniego projektu zagospodarowania, poprzez wprowadzenie niewielkich zmian i rozwiązań alternatywnych, np. wprowadzenie nowych kompozycji roślin sezonowych, wymianę składu gatunkowego roślin, dodanie elementów w postaci małej architektury - ozdobnej lub użytkowej. Projekt innowacyjny będzie pełnił rolę uzupełnienia głównego założenia ogrodowego i będzie bazą do samodzielnego wprowadzenie zmian przez Ciebie.

USŁUGI GRAFICZNE

Do projektów graficznych wykorzystujemy różne programy graficzne, pozwalające na dokładne przygotowanie projektów do wydruku. Oferujemy zaangażowanie w efekt wizualny, oraz indywidualność projektowanych materiałów reklamowych i pozostałych projektów, takich jak kartki świąteczne, kalendarze, czy albumy fotograficzne, które można wykorzystać jako eleganckie prezenty na wyjątkowe okazje.

Oferta dla przedsiębiorców


Oferujemy projekty następujących materiałów reklamowych: wizytówek, ulotek reklamowych, kart biznesowych, teczek ofertowych, folderów reklamowych, broszur reklamowo-informacyjnych, okładek do pudełek do płyt CD/DVD, plakatów, kalendarzy, zakładek do książek, nadruków na kopertach, segregatorów firmowych, gazetek reklamowych, papierów firmowych, banerów reklamowych, naklejek na samochody i innych, a także projekty logotypów dla firm.

Dla wydawnictw oferujemy projekty okładek i ilustracji do książek, czasopism i innych publikacji – w postaci grafik, oraz oryginalnych rysunków odręcznych, przygotowanych w postaci elektronicznej.

Oferta dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawy upominek


Proponujemy projekty kart świątecznych, urodzinowych, ślubnych i okazjonalnych, zaproszeń, karnetów, pocztówek ze zdjęć z obróbką i dodatkami, oraz obróbkę zdjęć i ułożenie ich do elektronicznego albumu. Jesteśmy otwarci na pomysłowość i propozycje naszych klientów.

Oferta dla uczniów i studentów

W naszej ofercie znajdzie się także coś dla tych, którym zależy na poszerzeniu swoich umiejętności w dziedzinie malarstwa, rysunku i projektowania.

Jeśli potrzebujesz kilku wskazówek odnośnie posługiwania się danym programem, masz przygotowane konkretne pytania, lub potrzebujesz regularnych zajęć, aby dostać się na wymarzony kierunek studiów, chętnie udzielimy Ci pomocy. Oferujemy korepetycje na terenie całego Szczecina i okolic z programów Auto CAD, Archi CAD i Corel Draw - indywidualne, w domu klienta. Polecamy także indywidualne lekcje z rysunku odręcznego przygotowujące do egzaminów wstępnych na kierunek studiów architektura i architektura krajobrazu.

Strona internetowa:www.zielonestudioprojektow.pl
Wizytówka:www.ak.annaklimasek.architekciwpolsce.pl
Adres e-mail:a-klimasek@wp.pl
Telefon:Tel. +48 601 084 035
Ulica:
Kod i miasto: Szczecin
Województwo:Zachodnio-pomorskie